Fare içindeki LED'ler USB olmadan nasıl kullanılır?

Ahmet52707

Hectopat
Daha fazla  
Rampage SMX-44 farem vardı. 2 yıldır kullanıyordum haliyle dışındaki plastik zarar gördü ve sol tık çatladı sonra kırıldı. Daha fazla bu fareyi kullanamayacağım için içini açtım ve içindeki LED'leri masanın altına monteleyecektim. LED'leri söküp yeni bir PCB hazırlatmak çok zahmetli olur diye direk faredeki devreyi kullandım. 9vluk pilin artısını vcc ye bağladım eksisini gnd'ye bağladım data + ve data- pinlerini de kısa devre yaptım ama çalışmadı. Nasıl bu LED'leri kullanabilirim yardımcı olabilir misiniz?
Not:
Resimdeki halinde pile bağlandıktan sonra geri çıkarttığım ve USB kabloya geri bağladım.

Dosya Ekleri

• 20220621_144040.jpg
    20220621_144040.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir lede direk led kaç voltsa o voltajı uygularsan led patlar araya bir tane direnç at çöpe gitmesin. Ayrıca 9 volt değil 5 Vdc kullanman gerekiyor.

Herhangi bir LED'e direk LED kaç voltsa o voltajı uygularsan LED patlar araya bir tane direnç at çöpe gitmesin. Ayrıca 9 Volt değil 5 vdc kullanman gerekiyor.

LED'lere 9V uygulayınca patlayacağını biliyorum LED'lere uygulamadım, kartın pinlerine 9V verdim yani USB kabloya bağlanan yere bu kabloda vcc (+), gnd(-), data +, data - pinleri var ben sadece LED'leri çalıştırmak istediğimden kartı beslemek yeterli olur diye düşündüm ve karta veri göndermeyeceğinden dolayı data+ ve data- pinlerini kısa devre yaptım ve 9vluk pile bağladım ama çalışmadı neden olabilir diye soruyorum. Biraz kötü anlattım başta kusuruma bakma.

5 voltla çalışmak üzere devrenin dizayni yapıldığından 9 volttaki bir pil devresinde kendisini korumaya alıp 9 voltta çalışmaya izin vermemiştir çok büyük ihtimalle, bu şekildeki düşünce şekli mantıken daha doğrudur. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı