Fare ivmesini açık mı kapalı mı kullanıyorsunuz?

İvme açık şekilde mi oynuyorsunuz?

• Evet

Oy: 17 42,5%
  • Hayır

Oy: 23 57,5%

• Oy verenlerin toplamı
    40

183206

Megapat
Makaleler
1
fareivmesi.png

Ben yıllarca fare ivmesini açık kullandım. CS:GO'yu da raw input kapalı oynadım. Windows'un ayarlarını kullanıyor raw input kapalı olduğunda.
Windows'ta da fare ivmesi butonu tikli olduğundan yıllarca hep fare ivmesiyle oynamış oldum oyunları.
Neredeyse bütün e-Sporcular raw input açık kullanıyor.
Raw input açık olduğunda farenin kendi ayarlarını kullanmış oluyorsunuz , Windows'un değil.
Dolayısıyla fare ivmesi kapalı oynuyorsunuz. Fare her yere eşit gidiyor, hızlı çevirdiğinizde fazladan gitmiyor. İvme yok çünkü.

Neredeyse bütün e-Sporcular ivme kapalı oynadığından dolayı ben de ivmesiz bir şekilde bilgisayarı kullanmaya ve oyunları oynamaya çalışıyorum fakat alışmak çok zor geliyor.
Siz ivmeyle mi oynuyorsunuz yoksa ivmesiz mi?

Windows'taki fare ivmeniz açık olsa dahi, CS:GO'yu raw input açık oynuyorsanız fare ivmeniz kapalı olur bu arada.

Son düzenleme:
Alıştığım için ivme kapalı olarak kullanıyorum. Bir kere açıp denedim ancak pek bana uymadı açıkçası. Eşit olması benim için daha iyi şahsen tabii bu size bağlı en iyi ayarı kendinize en iyi uyacak şekilde seçmelisiniz.

Cs 1.5 döneminden beri ivmesiz oynuyorum alışkanlık olmuş. Ayrıca profesyonel arenada ivme kullanan oyuncu sayısı elle gösterilecek kadar az.

İvmenin neden kullanılmadığını kendimce söyleyeyim. Ben yıllardan beri düşük hassasiyette oynuyorum nedeni uzak mesafedeki hedefe daha iyi odaklanmak hassasiyet yüksek olduğunda uzaktaki oyuncuya tam hedef alınmıyor sağına soluna ateş ediliyor. İvme açında beyin tek hassasiyete odaklanamıyor. Hızlı çevirince çok hızlı yavaş hareket ettirince çok yavaş dönüyor. Ama hep aynı hassasiyette oynamak belirli bir zaman sonra sizi robot gibi yapıyor nereye ne kadar çevirmeniz gerektiğini biliyorsunuz istemsizce öğreniyor beyin belirli bir zamandan sonra.

Eki Görüntüle 1074098

Ben yıllarca fare ivmesini açık kullandım. CS:GO'yu da raw input kapalı oynadım. Windows'un ayarlarını kullanıyor raw input kapalı olduğunda.
Windows'ta da fare ivmesi butonu tikli olduğundan yıllarca hep fare ivmesiyle oynamış oldum oyunları.
Neredeyse bütün e-Sporcular raw input açık kullanıyor.
Raw input açık olduğunda farenin kendi ayarlarını kullanmış oluyorsunuz , Windows'un değil.
Dolayısıyla fare ivmesi kapalı oynuyorsunuz. Fare her yere eşit gidiyor, hızlı çevirdiğinizde fazladan gitmiyor. İvme yok çünkü.

Neredeyse bütün e-Sporcular ivme kapalı oynadığından dolayı ben de ivmesiz bir şekilde bilgisayarı kullanmaya ve oyunları oynamaya çalışıyorum fakat alışmak çok zor geliyor.
Siz ivmeyle mi oynuyorsunuz yoksa ivmesiz mi?

Windows'taki fare ivmeniz açık olsa dahi, CS:GO'yu raw input açık oynuyorsanız fare ivmeniz kapalı olur bu arada.
Açık oynuyorum çünkü ona alıştım bence çok avantajlı arkamdan adam sıktığında bir anda çevirip vurabiliyorum.

Açık oynuyorum çünkü ona alıştım bence çok avantajlı arkamdan adam sıktığında bir anda çevirip vurabiliyorum.
Alışkanlık meselesi.
çok avantajlı arkamdan adam sıktığında bir anda çevirip vurabiliyorum.
Bana göre tam tersi hızlı çevirince hassasiyet bir anda artıyor arkaya hızlı dönüyorsun tamam ama adama döndükten sonra vurma ihtimali azalıyor. Dönüş hassasiyeti ile adama nişan alma arasında dağlar kadar fark oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı