Fare kendi kendine tıklıyor

Valen

Centipat
Merhaba, mouse kendi kendine tıklıyor. Sorunun fare ile alakalı olduğunu düşündüm fakat fareyi çıkarınca laptopun kendi faresi de aynı sorunu yaptı. Birkaç kişi görselde gördüğünüz 2 tanesinden birini silmemi söyledi. Sizce bu doğru mu veya benim sorunum virüs mü? Virüs ise nasıl temizlerim?

Ekran Alıntısı.PNG

Fare sürücülerinizi silmek mantıklı değil büyük ihtimal bilgisayarınız uzaktan kontrol ediliyor sağlam bir Anti-Virüs programıyla bilgisayarınızı taratın olmazsa sürücülerinizi güncelleyin eğer ki yine olmazsa sürücülerden bir tanesini silip öyle deneyin.

Trojan bulaşmış olabilir. Antivirüs programıyla taratın. Ben tam olarak hangi programlar iyi bilmiyorum. Kaspersky ve Malwarebytes'ı deneyin.

Arkadaşlar hangi programı kurmanızı söyleceklerdir. Biraz sabır sadece.

Fare sürücülerinizi silmek mantıklı değil büyük ihtimal bilgisayarınız uzaktan kontrol ediliyor sağlam bir Anti-Virüs programıyla bilgisayarınızı taratın olmazsa sürücülerinizi güncelleyin eğer ki yine olmazsa sürücülerden bir tanesini silip öyle deneyin.
önerdiğin bir anti virüs programı varmı acil lütfen

önerdiğin bir anti virüs programı varmı acil lütfen
Kaspersky Security Cloud Free.
İstersen üst sürümleri deneme olarak kullanabilirsin.
Hatta bir seferlik için öyle daha iyi olur.
Eğer çıkartamazsan/temizleyemezse yine Kaspersky yapımı "Kaspersky Rescue Disk" var onu dene.
Bu son eklediğim bootable bir antivirüs flash üzerinden Windows'tan bağımsız çalışıyor.
Temiz bir bilgisayarla yazdırman daha iyi olur.

Malwarebytes antivirüs değildir.
Sadece malware cinsi virüsleri ve reklamları silebilir.
Bu işte ona güven olmaz.

Tamam, Kaspersky ile tarayıp sorun çözüldü veya çözülmedi diye sizi bilgilendireceğim.

Malwarebytes antivirüs değildir.
Sadece malware cinsi virüsleri ve reklamları silebilir.
Bu işte ona güven olmaz.

Merhaba, aktif iseniz size söylemek istiyorum. Kaspersky ile hızlı tarama yaptım, herhangi bir virüs çıkmadı. Ne yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı