Fare tekerlek(scroll) arızası

hsynozer59

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Severek kullandığım çok fazla ortam seçmeyen gecikmeleri kablosuz bir fareye göre iyi olan uzun süre kullanmayı düşündüğüm M190 markalı ürünümün bana uzun zamandır çektirdiği şu lanet sorundur başlıkta bahsettiğim. Bu akşam itibarıyla herkesin internette bir ton temizleme videosu çektiğini gördüm. Ama kimse bu arızanın neden kaynaklanabileceği hakkında yorum yapmamış, demiş ki fareyi açıyorsun oradaki pisliğe üflüyorsun geçiyor. Yanlış burada başlamış zaten scroll orada tutunamadığından kayıyor zaten siz bir de temizleyin filan demişsiniz, tabii ki istisnalar araya bir şeyler kaçar tekerlek dönmeme seviyesine gelir o zaman temizle tabii ki ama önce bir dakika düşünmek lazım herkesin temizle dediği şeyin üzerine ben bugün ince bir tabaka pamuk sıkıştırdım ve sorun çözüldü. Temizlemekten orayı belki bunalmış olanlara ithafen bu yazıyı yazıyorum, belki başka ürünler de kurtulur bu sayede çünkü gerçekten çok can sıkıcı bir durum tekerlek kaçırma mevzusu, sonuç olarak çözüm önce temizlik sonra kontrol ve akabinde yüzeyini hafif kalınlaştıracak bir madde, eğer bu 3 adımı da uygulayıp hala sorunu olan varsa o tekerleğin değişme vakti gelmiştir ne yazık ki.

Geri
Yukarı