Fare tıklıyor ama hareket etmiyor

TimurcanK.

Hectopat
Benim Casper EX8 mouse'um var. Hiçbir sıkıntısı yoktu rahat rahat kullanıyordum fakat dün gece CS:GO oynarken birden gitti. Tuşları çalışıyor ama ışıkları yanmıyor ve hareket etmiyor. Aygıt yöneticisi, USB yeri değiştirme her şeyi denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Işıkları yanıp fare imleci hiç hareket edip çalışmasaydı iç entegre arızasıydı, çok büyük olasılıkla. Ancak LED ışıklarının hiç yanmaması, 5 volt USB standby giriş beslemesinin kablo kırılması olasılığı yüzünden girmemiş de olabilir. Eğer kabolu mause ise yeni bir kabloyla değişerek veya kırık kablonun yerini (genellikle mause'un girişinde kullanımı yüzünden olur) tam tesipit edip, buradan kesip kabloyu biraz kısaltıp ve çok doğru olan iç kablolara lehimleyerek bu mause'u kurtarabilirsiniz. Kolay gelsin.

Merhaba. Işıkları yanıp fare imleci hiç hareket edip çalışmasaydı iç entegre arızasıydı, çok büyük olasılıkla. Ancak LED ışıklarının hiç yanmaması, 5 Volt USB standby giriş beslemesinin kablo kırılması olasılığı yüzünden girmemiş de olabilir. Eğer kabolu mouse ise yeni bir kabloyla değişerek veya kırık kablonun yerini (genellikle Mouse'un girişinde kullanımı yüzünden olur) tam tesipit edip, buradan kesip kabloyu biraz kısaltıp ve çok doğru olan iç kablolara lehimleyerek bu Mouse'u kurtarabilirsiniz. Kolay gelsin.

Merhaba benim Bloody A90 oyuncu mouseum vardı 2 senedir kullanıyordum 4 ay ara verdim oyunlara tekrar taktım 2 saniye sonra bir anda altındaki ışık söndü ve imleç hareket etmemeye başladı fakat sağ sol tıkı çalışıyor scroll çalışıyor sadece hareket etmiyor sizce sebebi nedir ya da tekrar çalıştırma ihtimalim var mıdır?

Merhaba benim Bloody A90 oyuncu farem vardı 2 senedir kullanıyordum 4 ay ara verdim oyunlara tekrar taktım 2 saniye sonra bir anda altındaki ışık söndü ve imleç hareket etmemeye başladı fakat sağ sol tıkı çalışıyor scroll çalışıyor sadece hareket etmiyor sizce sebebi nedir ya da tekrar çalıştırma ihtimalim var mıdır?

Benim de aynı mouse'm var ışılkları yanıyor tuşları gayet düzgün bir şekild eçalışıyor ama hareket etmiyor acaba sensörde mi sıkıntı var bilmiyorum. Tamirciye falan götürdüm biz mouselere bakmıyoruz falan dediler. Zamanında 150TL'ye almıştım şimdi olmuş 500TL. Bunu kurtarmanın bir yolu var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı