Farede sensörün farkı nedir?

Eğer 50 liralık BİM faresi ile ortalama bir düzgün fareyi karşılaştırmıyorsak olmaz.

Pixel atlamaz, daha yüksek DPI verebilir, daha stabil hareket edebilir, alınan marka bilindik ise ve güzel bir yazılımı varsa özelleştirilebilir (mesela Steelseries Engine ile farenin yatay düzlemde yukarı aşağı yapmasını engelleyebiliyorsun oyunlarda kafa hizasını korumana yardımcı oluyor) ve daha fazlası.

Karşılaştırmadım farkı sordum ben. Alakasız bir cevap.
Konu başlığı ile sorduğun soru farklı. Ben sorduğun soruya göre cevapladım. Bu arada BİM faresi derken BİM faresinin sensörünü baz aldım.

mesela Steelseries Engine ile farenin yatay düzlemde yukarı aşağı yapmasını engelleyebiliyorsun oyunlarda kafa hizasını korumana yardımcı oluyor
O olay yardımcı olmaz aksine minimal yapmanız gereken hareketleri engeller ki bu iyi bir şey değil. Bendeki ROG farede de var ve laf olsun diye eklenmiş gereksiz bir özellik. Kapalı kalması daha iyi.

Sensörlere bakarken 2 temel özelliğe dikkat et IPS ve Acceleration. Ne kadar yüksek değerlere sahipse pointer doğruluğu o kadar hassastır.

Detaylı bilgi için google.

O olay yardımcı olmaz aksine minimal yapmanız gereken hareketleri engeller ki bu iyi bir şey değil. Bendeki ROG farede de var ve laf olsun diye eklenmiş gereksiz bir özellik. Kapalı kalması daha iyi.
Ben de kullanmıyorum hocam. Sadece örnek vermek istemiştim. Haklısınız yanlış bir örnek oldu kusuruma bakmayın.
Ama yazılım yine de önemli bir unsur.

Ben farkın sadece çok üst düzey pahalı farelerde olduğunu düşünüyorum. 8khz gibi özellikli fareler var. Daha hızlı algılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı