Farelerde İyi Sensör İle Kötü Sensör Farkı

Erinç

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç hafta önce Logitech G303 aldım, kendi sitesi dair birçok yerde sensör kalitesi olarak çok iyi olduğunu okudum. Ancak sensör kalitesi bana ne açıdan avantaj sağlar bunun net bir cevabını kimseden alamadım, daha düşük bir sensöre sahip olan G402 veya G302'yi alsaydım ne kaybedecektim. (Delta Zero'dan bahsetmeyin onun farkındayım.) Yanlış anlaşılmasın mousedan memnunum bir sorunu yok sadece öğrenmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle, Delta Zero gibi teknolojilerin sadece adı var, kendi yok. Logitech G303 almak çok iyi tercih. PMW3366 sensörünü barındırıyor ve bu sensör Logitech G502'de de kullanılıyor. G402 ise onlardan biraz daha düşük bir sensöre sahip, AM010.

İyi ve kötü sensör arasındaki farklara gelince, iyi sensörü olmayan fare 2000 DPI üstüne çıktığınızda bile jitter ve smoothing sorunlarıyla karşılaşır. Sizin yaptığınız hareketi yapamaz, düz çizgi çizemezsiniz, (Buna jitter testi denir.) sizin yaptığınız hareketi birebir olarak yansıtamaz. Acceleration yani sizin 1 değerinizdeki hareketinizi 1.10 olarak yansıtır. Ya da tam tersi olur.

Öncelikle, Delta Zero gibi teknolojilerin sadece adı var, kendi yok. Logitech G303 almak çok iyi tercih. PMW3366 sensörünü barındırıyor ve bu sensör Logitech G502'de de kullanılıyor. G402 ise onlardan biraz daha düşük bir sensöre sahip, AM010.

İyi ve kötü sensör arasındaki farklara gelince, iyi sensörü olmayan fare 2000 DPI üstüne çıktığınızda bile jitter ve smoothing sorunlarıyla karşılaşır. Sizin yaptığınız hareketi yapamaz, düz çizgi çizemezsiniz, (Buna jitter testi denir.) sizin yaptığınız hareketi birebir olarak yansıtamaz. Acceleration yani sizin 1 değerinizdeki hareketinizi 1.10 olarak yansıtır. Ya da tam tersi olur.
Teşekkürler. :)(y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı