Farenin Sol Tuşunun Düzgün Çalışmaması

efebehmut

Hectopat
Sorunum şu: Sol kliğe basılı tuttuğumda birden kendiliğinden bırakıp hemen basılı tutmaya devam ediyor, bazen oyun oynarken veya animasyon yaparken işlerimi aksatabiliyor. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Öncelikle eğer anlıyorsan farenin içine bazı parçalar gevşemiş olabilir eğer anlamıyorsan bir anlayana götür ve o baksın eğer oda olmazsa en iyi çare yeni fare almak ama garantisi varsa değiştirebilirsin veya servise götürebilirsin. İyi günler!

Marka modeli nedir? Tahminim Logitech😊
Öncelikle yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler. Faremin tek başına bir markası yok, Everest KM-R1 kullanıyorum ki bu bir set. Yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle eğer anlıyorsan farenin içine bazı parçalar gevşemiş olabilir eğer anlamıyorsan bir anlayana götür ve o baksın eğer oda olmazsa en iyi çare yeni fare almak ama garantisi varsa değiştirebilirsin veya servise götürebilirsin. İyi günler!
Teşekkürler! Hemen bakıyorum.

Öncelikle yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler. Faremin tek başına bir markası yok, Everest KM-R1 kullanıyorum ki bu bir set. Yardımcı olursanız sevinirim.
Everestin kaliteli ürününü ben daha hayatımda görmedim. Eğer mouse bozulduysa çöpe atıp daha kaliteli markalara yönelmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Klavyenizdeki FN tuşuna basılı tutarken Q tuşuna bir kere basın. Sorun tekrar oluyor mu kontrol edin. Eğer hâla sorun devam ediyorsa muhtemelen tıkladıgınız plastigin altındaki butonun lehimleri gevşemiş veya buton arızalanmış olabilir. Logitech marka bir mouse almanızı tavsiye ederim.

Merhaba. Geçenlerde Logitech optik mouse'la başıma geleni sizlere anlatayım, belki bir faydası olabilir. Sağ butona kliklendiğinde sol butonun fonksiyonunu gösteriyordu. Sağ tıklamada ise bir fonksiyon yoktu.

Tam bu fareyi bir daha kullanamayacağımı (atmayı bile) düşünürken içini açıp sağ ve sol mikroswiçlerine birkaç damla ince yağ damlatmayı düşündüm ve bunu yapıp üzerlerine az yağ damlatarak ve fazla taşan yağı pamukla silerek bu mouse'u kapattım. Neticede sıfır gibi olup her iki tıklanma yeri yeniden eski fonksiyonuna geri döndü.

Çünkü dünya bilgisayardaki PC programcısı olan bir satıcı özellikle Logitech'i satın alın böylece uzun süre kullanın demişti, hakikaten de mouse'un asıl elektronik yapısı hiç bozulmamıştı, sadece mikroswiçlerinde anlık bir yapışma veya içten bir tutukluğu oluşmuş, o da birkaç damla ince yağla kolayca giderilmişti. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Farenin içi birazcık kirlenmişti, bir peçete alıp sildim. Şimdi ise arada bir sol kliğe bastığımda algılamıyor.
içinde herhangi bir tuş gevşemişmi veya tuşların altında küçük yerlerde pislik varsa onu silin yoksada ya parçaları iyice sıkın belki gevşemiştir veya yerleri oynamıştır onları yerine geri yerleştirin olmazsada dediğim gibi servise veya aldığınız yere götürüp gösterin belki yaparlar yapamazlarsada garantisi varsa yenisini verirler. İyi günler!

içinde herhangi bir tuş gevşemişmi veya tuşların altında küçük yerlerde pislik varsa onu silin yoksada ya parçaları iyice sıkın belki gevşemiştir veya yerleri oynamıştır onları yerine geri yerleştirin olmazsada dediğim gibi servise veya aldığınız yere götürüp gösterin belki yaparlar yapamazlarsada garantisi varsa yenisini verirler. İyi günler!
çok içine bakamadım ama sol klikte sorun yok gibi, büyük ihtimalle yenisini alacağım. Ya

Geri
Yukarı