Fareye virüs girer mi?

Bulaşabilir, sonuçta bir bilgisayar bileşeni. İçinde gömülü bir yazılım var ise -buna firmware deniyor- bulaşma ihtimali daha yüksek.
Fare bir depolama aygıtı değil. Sadece kontrol edilebilir.
Cihaza zararlı yazılım bulaşması için depolama aygıtına ihtiyacı yok. Var olan yazılımın üzerine yazılması yeter.

Son düzenleme:
Ne yazık ki güvenlik konusu kulaktan duyma bilgiler söyleyenler ile doldu.

@Akif9748 genellikle oyuncu farelerinde daha çok karşılaşılan bir durum bu. Çünkü içerisinde Macro, LED yönlendirme gibi fonksiyonların yer aldığı bir devre elemanı var. Bunun içerisinde bir takım kodlar var. Bazı araçlar ile bu donanım yazılımına müdahale edilip değiştirilebiliyor. 2. el donanım alırken ekstra dikkat etmelisiniz. Sıfır donanımlarda çok düşük ihtimal. Bir arkadaş tersine mühendislik ile Rampage klavye içerisinde Keylogger tespit etmişti.

@Akif9748 aşağıdaki konu kadar birikmediğine şükret sen :D Şaka bir yana o konuya bakabilirsin.

Tamam hocam da yazık oldu o kadar adama, demek cidden bulaşıyor. Ama ben fare modelimi yazmıştım, kötü bir şey işte, onu bulaşmaz demek. O arkadaşlar belki o yüzden yazmıştır.

Tamam hocam da yazık oldu o kadar adama, demek cidden bulaşıyor. Ama ben fare modelimi yazmıştım, kötü bir şey işte, onu bulaşmaz demek. O arkadaşlar belki o yüzden yazmıştır.
Konu başlığı geniş bir konu. Direkt giremez demek yanlış olur.

Yanlış bilgi
Tam cevap alamadım:
Bulaşır mı?
Son zamanlarda faremden korkmaya başladım da. M171 Logitech. Paranoyaklığın zararları, fareden bile korkuyorum.

Farenin içinde sadece sensör var. Sensorler ne kadar tuş varsa değişebilir. Yani virusun bulaşabileceği bir yer olamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı