Farklı cihazlarda ping sorunu

uzbk

Decapat
Şimdi arkadaşlar ben Turkcell Lifecell Pro Bilgisayardan internet tarifesini kullanıyorum. Cihaz olarak da Huawei E5786Bs-32a modelini, yedek olarak da Alcatel Y900NB modelini kullanıyorum.
1'inci Laptop Lenovo Y50-70'den Aldığım ping, download ve upload değerleri
Ping = 75 ms, indirme hızı (download) = 80.83 Mbps, Yükleme hızı (upload) = 9.42 Mbps
2'nci Laptop Monster Tulpar T7 v15.1'den Aldığım ping, download ve upload değerleri
Ping = 71 ms, indirme hızı (download) = 95.48 Mbps, Yükleme hızı (upload) = 35.64 Mbps
1'inci Android Telefondan Aldığım değerler,
Ping = 42 ms, indirme hızı (download) = 50.83 Mbps, Yükleme hızı (upload) = 32.62 Mbps
2'nci Android Telefondan Aldığım değerler,
Ping = 45 ms, indirme hızı (download) = 50.5 Mbps, Yükleme hızı (upload) = 36.02 Mbps

1. Sorum: Telefonlardan bu kadar düşük ping değeri alırken. Lenovo Y50-70 ve Monster T7 V15 Laptoplarımdan neden bu kadar yüksek ping alıyorum ve ping düşürmenin yolu nedir?
2. Sorum: Telefonların Wi-Fi adaptörü Laptop Wi-Fi adaptörlerinden daha mı kuvvetli?
3. Sorum: Böyle durumla karşı karşıya gelmiş arkadaşlar var mı?
4. Sorum Sorum Ethernetle Bağlan diyeceksiniz biliyorum Laptoplardan 35 ms'nin aşağısını görmedim. Bu sorun Türkiye'deki bütün internetlerde mi var? Bölge bölge değişiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Sorum: Telefonlardan bu kadar düşük ping değeri alırken. Lenovo Y50-70 ve Monster T7 V15 Laptoplarımdan neden bu kadar yüksek ping alıyorum ve ping düşürmenin yolu nedir?
Ethernet kablosu kesin cozum.

2. Sorum: Telefonların Wi-Fi adaptörü Laptop Wi-Fi adaptörlerinden daha mı kuvvetli?
Telefonlar daha kuvvetli gozukuyor.

3. Sorum: Böyle durumla karşı karşıya gelmiş arkadaşlar var mı?
Arkadasim laptop ile baglaniyor internete, LAN uzerinden oynadigimizda kablosuz baglantida pingi 50'ye cikabiliyor, kablolu baglantida 5ms ile sabit oynuyoruz.

4. Sorum Sorum Ethernetle Bağlan diyeceksiniz biliyorum Laptoplardan 35 ms'nin aşağısını görmedim. Bu sorun Türkiye'deki bütün internetlerde mi var? Bölge bölge değişiyor mu?
Altyapidan kaynakli o. Bir de tabi WiFi'in kalitesi var. Cok kaliteli bir WiFi ve iyi bir altyapiniz varsa cok dusuk ping degerlerine ulasabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı