Farklı kartlarla aynı anakarttan madencilik yapılır mı?

kaan1890

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Uzatmadan hiç lafa atlayacağım. Sistemime 2 adet RX 580 4 GB almayı düşünüyorum. Anakartım ASUS X-470 F Gaming. 3 adet ekran karti girişi bulunuyor. Sorum şu amacım Ethereum classic kazmak aynı zamanda da mevcut sistemimde ana ekran kartım olan 1080 Ti ile oyun oynamak. Bu mümkün müdür? Mümkünse kasamı genişleticem PSU'la beraber. 7-8 ay gibi bir süre sonra ETH'nin kazımının kalkacağı için 8 GB kartlara yatırım yapmak akılcı gelmiyor. O zamanda bu alt coinler değer kazanıcak. Raven ethc vb. gibi. Şimdiden teşekkürler.

Mining başlattığında sistemde ki tüm ekran kartları çalışmaya başlıyor, kazım başladıktan sonra istediğin ekran kartını durdurabilirsin.

Mümkün fakat aynı kasa içerisinde sıcaklıkla baş edemezsin. Riser ile RX580leri dışarıda çalıştır.
Zaten kartlar sığmaz.

Mining başlattığında sistemde ki tüm ekran kartları çalışmaya başlıyor, kazım başladıktan sonra istediğin ekran kartını durdurabilirsin.
İstediğin kartı deaktif edebiliyorsun.

Hive OS'dan bahsediyorsunuz galiba, arkadaş Windows'tan yapacak.
İkisinde de hangi kartlarla başlatırsan öyle başlar. GPU numarasına göre seçip ayarlıyorsun windowsta madencilik başladıktan sonra nasıl bir kartı durduruyorsun acaba? Bilmeden yorum yapmayın hocam yanlış bilgilendiriyorsunuz.

Hive OS'dan bahsediyorsunuz galiba, arkadaş Windows'tan yapacak.
Windowstan mining yapıyorum. İstediğin kartı istediğin zaman başlatıp ayırabilirsin.
Örneğin PhoenixMiner kullanıyorum.
1.kart 3070 2.kart 6700XT ve 3. kart 3080Ti .
Ben 6700XT ile oyun oynuyorum.
Oyun oynayacağım zaman PhoenixMiner da 2 tuşuna başıyorum ve 6700XT miningi sonlandırıyor.
Sonra MSI Afterburner ile 6700XT nin default ayarlarını geri yüklüyorum ve oyunuma başlıyorum.

Windows'tan mining yapıyorum. İstediğin kartı istediğin zaman başlatıp ayırabilirsin.
Örneğin PhoenixMiner kullanıyorum.
1.kart 3070 2.kart 6700XT ve 3. kart 3080 Ti.
Ben 6700XT ile oyun oynuyorum.
Oyun oynayacağım zaman PhoenixMiner'da 2 tuşuna başıyorum ve 6700XT miningi sonlandırıyor.
Sonra MSI Afterburner ile 6700XT'nin default ayarlarını geri yüklüyorum ve oyunuma başlıyorum.

Tamamdır süper oldu bu cevap kasamı büyütmeyi düşünüyorum kasa açık çalışacak bir de ondan sıcaklıkta çok sorun olcağını sanmıyorum.

İkisinde de hangi kartlarla başlatırsan öyle başlar. GPU numarasına göre seçip ayarlıyorsun Windows'ta madencilik başladıktan sonra nasıl bir kartı durduruyorsun acaba? Bilmeden yorum yapmayın hocam yanlış bilgilendiriyorsunuz.

Bakalım mining başladıktan sonra ekran kartının kazımı durduruluyormuymuş;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı