Çözüldü Farklı kodlarda mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CABBARRES

Hectopat
Merhaba sistemime virüs girmişti ve maalesef format atmak zorunda kaldım. Format attıktan sonra sürücülerimi gerek elle gerek ise programlar üzerinden kurdum. Hatta yanlış format atmışımdır diye bilgisayarıma tekrardan temiz bir kurulum yaptım ama sorun maalesef çözülmedi. Bilgisayar çalıştıktan belli bir süre sonra sürekli durdurma kodu değişen mavi ekran alıyorum. Bazı zaman üst üste bazı zaman bir tane. Windows sürümüm 1809, sorun donanımsal olamaz çünkü bütün parçaları ne olur ne olmaz diye servise yolladım ve sorunsuz diye geri geldi parçalarım. Sistem daha yeni iki ay olmadı. Sizce sorun ne olabilir?

Çözüm
RS5 kullanmayın denilmiş, RS5 kullanmaya devam ediyorsunuz. RS4 formatı atın Gigabye araçlarını kurmayın.
SSD ve HDD bağlantılarının sağlam ve doğru slotlara takıldığına emin olun.
Yukarıda dediklerimi yaptıktan sonra bu sürücüyü yükleyin.
http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mb_driver_chipset_b450_w10_18.10.20.02.zip
BIOS güncel değil güncelleyin bununla:
http://download.gigabyte.eu/FileList/BIOS/mb_bios_b450-aorus-pro_f3.zip

Ağ sürücülerinizi de güncelleyin.
Merhaba sistemime virüs girmişti ve maalesef format atmak zorunda kaldım. Format attıktan sonra sürücülerimi gerek elle gerek ise programlar üzerinden kurdum. Hatta yanlış format atmışımdır diye bilgisayarıma tekrardan temiz bir kurulum yaptım ama sorun maalesef çözülmedi. Bilgisayar çalıştıktan belli bir süre sonra sürekli durdurma kodu değişen mavi ekran alıyorum. Bazı zaman üst üste bazı zaman bir tane. Windows sürümüm 1809, sorun donanımsal olamaz çünkü bütün parçaları ne olur ne olmaz diye servise yolladım ve sorunsuz diye geri geldi parçalarım. Sistem daha yeni iki ay olmadı. Sizce sorun ne olabilir?
bende lenovo z585 laptopa sahibim 1809 sürümüne geçince bilgisayarım sapıtıyor donmalar çökmeler ardı ardı kesilmiyor çareyi 1803 sürümünde buldum bence sende geç

Ryzen sistemlerde bilindiği üzere ram sorunları çok yaşanıyor ram'leri 2933 MHz'ye alıp deneyin olmaz ise ram'leri garantiye yollayın gskill triden z rgb 8x2 16 gb 3200 MHz ram kullanıyorum ve arızalı çıktılar ilk yolladım garantiye sorunsuz diye yolladılar ardından birdaha yolladım sıfır değişim yaptılar olmaz ise garantiye yollamanızı tavsiye ederim, zaten Recep BALTAŞ'ın dediği gibi gskill çok kaliteli bellek üretiyor ama en çokta gskill'de arıza çıkıyor.

Ryzen sistemlerde bilindiği üzere ram sorunları çok yaşanıyor ram'leri 2933 MHz'ye alıp deneyin olmaz ise ram'leri garantiye yollayın gskill triden z rgb 8x2 16 gb 3200 MHz ram kullanıyorum ve arızalı çıktılar ilk yolladım garantiye sorunsuz diye yolladılar ardından birdaha yolladım sıfır değişim yaptılar olmaz ise garantiye yollamanızı tavsiye ederim, zaten Recep BALTAŞ'ın dediği gibi gskill çok kaliteli bellek üretiyor ama en çokta gskill'de arıza çıkıyor.
Ben de ramleri yollamadan önce Windows bellek tanımladan test ettim orada donanımsal sorun algılandı yazıyordu gelince Intel sistem de denedim sorun gözükmedi sonra kendi sistemime taktım yine herhangibir hata vermedi ama mavi ekranlar devam malasef.
Oyunda da denedim oyunu açtıktan on dakika sonra atıyor oyundan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı