Farklı Marka RAM'ler Birlikte Çalışır mı?

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
4x2=8 GB Ripjaws CL9 1600 MHz RAM'e sahibim. RAM takviyesi yapmak istiyorum ve 8 GB almak istiyorum. Bir sorun teşkil eder mi? Aynı CL değeri ve MHz ama farklı marka almak sorun yaratır mı?

Anakart: AsRock z77 Extreme4

Son düzenleyen: Moderatör:
Sans isi bu, aldiginiz RAM'er buyuk ihtimal calisacaktir. Mesela ben iki farkli RAM kullaniyorum. Imzamda gorebilirsin. Ama bir de calismama ihtimali var. Dedigim gibi sans isi. Hatta calissa bile mavi ekran verebilir veya hatalara yol acabilir ancak genel olarak incelediginizde cogu kisi sıkıntisiz kullanir. Tavsiyem ayni model RAM'lerden alman. Boylece stabil bir sekilde kullanirsin.

Şöyle bir sıkıntı olur aldığın ram'in mhz hızları ve cl si farklı olursa ramlerde bir uyuşmazlık meydana gelir ve istediğin performans artışını göremezsin eğer takviye etmek istiyorsan aynı ramleri almanı öneririm.

Kullanılır. Fakat CL değeri, MHz'i ve Voltaj'ı aynı olursa daha stabil çalışacaktır. Şahsen, 2 adet Corsair, 2 adet Kingston bellekler kullanıyorum. Bir sıkıntı yok stabil çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı