Farklı Marka RAM'ler Birlikte Kullanılır mı?

FrontierEagle

Kilopat
Yer
Hatay/İskenderun
Selamlar, öncelikle iyi günler diyelim.

Şu an Gskill Ripjaws (yanlış olabilir isim) 8GB'lık modeli bulunmakta elimde, ben bu RAM'i 16GB'a yükseltmek istesem. Aynı değerlerde bir başka marka RAM ile Kit yapabilir miyim ? Aynısını alırsam daha verimli olacağını düşünüyorum ama kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle MHz ve CL değerlerinin uyumlu olması çalışacağı veya sorunsuz çalışacağı anlamına gelmez. İki bellek modülünün voltaj aralığı aynı değerde olmazsa ikincil kabul edilen RAM slotu devre dışı kalır. Sorunsuz bellek deneyimi için bellek tipi, bellek kontrolcüsü ve bellek zamanlamaları birebir aynı olmalı. İki bellek modülünün yanına 3. bir bellek modülü takılacaksa problem yaşanması muhtemeldir. Takılacak 3 bellek modülü de aynı model koduna sahipse problem olmayacaktır. İki farklı bellek zamanlamalarına ait bellekler dual channele takılırsa görüntü alınabilir fakat bu dual channel çalıştığı anlamına gelmez. Benchmark testlerindeki sonuçlara bakarak dual channel çalışıp çalışmadığı kontrol edilmesi gerekli.

Merhabalar benimde sorum olacak farklı konu açıp konu kirliliği yaratmayayım dedim.
Benim elimde Corsair ve Adata ram larim var bunlar:
corsair 2x8gb 16gb 3200mhz
a data xpg 2x8gb 16 gb 3200mhz
hazır elimde mevcutken 32gb yapıp kullanayım dedim ama olmadı. CL değerleri aynı gibi MHz aynı ama yapamadım. Biostan 3200 yap dediğimde F10 enter sonrasın baya bi (7 8 defa) reset atıp en sonunda 2133 mhz de çalışıyor gözüküyor. 2 markadan birini satıp aynısı mı almam gerekiyor ? Eğer öyle gerekiyorsa sizce hangi markayı satmayalım ? Yada farklı bir çözümü var mıdır ?

NoT: Şimdilik sistemim Amd R5 2400G Asus TUF B350M Corsair CS750M psu

Merhabalar benimde sorum olacak farklı konu açıp konu kirliliği yaratmayayım dedim.
Benim elimde Corsair ve Adata ram larim var bunlar:
corsair 2x8gb 16gb 3200mhz
a data xpg 2x8gb 16 gb 3200mhz
hazır elimde mevcutken 32gb yapıp kullanayım dedim ama olmadı. CL değerleri aynı gibi MHz aynı ama yapamadım. Biostan 3200 yap dediğimde F10 enter sonrasın baya bi (7 8 defa) reset atıp en sonunda 2133 mhz de çalışıyor gözüküyor. 2 markadan birini satıp aynısı mı almam gerekiyor ? Eğer öyle gerekiyorsa sizce hangi markayı satmayalım ? Yada farklı bir çözümü var mıdır ?

NoT: Şimdilik sistemim Amd R5 2400G Asus TUF B350M Corsair CS750M psu

Birebir aynısı olursa daha iyi daha verimli çalışırlar. Bİrini satacaksan a data olanları satıp corsair al.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı