Farklı Numaralardan Dolandırıcılık SMS'leri Geliyor

umutsuzdoomer

Hectopat
Makaleler
1
Iki gündür +672, +679 kodlu numaralardan spam, dolandırıcılık SMS'i geliyor. Içerikte:

Gunluk 1000 TRY maasla gunde bir saat calismaya davetlisiniz. WS eklemekle ilgileniyor. wa.me/xxxxxxxxxx (Gana alan kodlu numaralar)

Yazıyor. Nereye şikayet edebilirim? Bir numarayı engelliyorum, diğerinden yazıyorlar. Google Mesajlar direkt spam olarak filtrelemis. Numaramı yabancı kimseye vermedim, IYS'den baktım garip bir şey yok. Son zamanlarda bir arkadaş SMS bomb atmıştı, alakası olabilir mi?

IMG_20220303_161144.jpg

Son düzenleme:
Iki gündür +672 kodlu numaralardan spam, dolandırıcılık SMS'i geliyor. Içerikte:

Gunluk 1000 TRY maasla gunde bir saat calismaya davetlisiniz. WS eklemekle ilgileniyor. wa.me/xxxxxxxxxx (Gana alan kodlu numaralar)

Yazıyor. Nereye şikayet edebilirim? Bir numarayı engelliyorum, diğerinden yazıyorlar. Google Mesajlar direkt spam olarak filtrelemis. Numaramı yabancı kimseye vermedim, IYS'den baktım garip bir şey yok. Son zamanlarda bir arkadaş SMS bomb atmıştı, alakası olabilir mi?
Şikayet etsen bile sonuç çıkmaz. Kim bilir kaç bin kişi şikayet etti. Engellemeye devam etmelisin. Yapabileceğin bir şey yok.

Kişisel görüşüm arkadaşının yeni bir tool kullanıp sana SMS bomb atmış olması. Kendisine sormayı deneyebilirsin. Arkadaşınsa zaten gülerek yaptığını söyleyecektir.

Geri
Yukarı