Farklı odadan TV'yi uydu alıcısına bağlamak mümkün mü?

hacışakir34

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba.
Mutfakta akıllı olmayan bir Samsung TV'miz var ve uydu kablosunu takmamız gereken priz benim odamda. Koridordan kablo geçirip ve Xiaomi Mi Stick'e 300 TL vermeden buna bir çözüm bulabilir miyiz?
İnternette bu tarz şeyler gördüm ama kullanım amaçlarını çözemedim. Benim gibi bu sorunla karşılaşıp çözüm üreten var mıdır?

Sadece mutfaktan TV izlemek istiyoruz :)
bir de maalesef ne yaptıysam anten çekmedi yani onu da seçeneklerden çıkartabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla TV kendinden uydulu, antenden gelen kablonun bağlı olduğu priz de çalışmıyor. Eğer doğru anladıysam önce prizi sökün, kabloyu kontrol edin. Gerekirse direkt kablodan görüntü almaya çalışın. İşe yaramazsa oturduğunuz bina müstakil ise veya kontrol etme/ettirme şansınız varsa anteni ve kablonun antene bağlı kablosunu kontrol edin. Anten çekmedi kısmını anlayamadım, sizin katta anten varsa eğer YouTube dan bakarak nasıl ayarlayacağınızı bulabilirsiniz. Bir uygulama yardımı ile biz anteni kendimiz ayarlamıştık öğrenci evinde.

Anladığım kadarıyla TV kendinden uydulu, antenden gelen kablonun bağlı olduğu priz de çalışmıyor. Eğer doğru anladıysam önce prizi sökün, kabloyu kontrol edin. Gerekirse direkt kablodan görüntü almaya çalışın. İşe yaramazsa oturduğunuz bina müstakil ise veya kontrol etme/ettirme şansınız varsa anteni ve kablonun antene bağlı kablosunu kontrol edin. Anten çekmedi kısmını anlayamadım, sizin katta anten varsa eğer YouTube'dan bakarak nasıl ayarlayacağınızı bulabilirsiniz. Bir uygulama yardımı ile biz anteni kendimiz

Hocam cevap için teşekkürler.
Ama maalesef yanlış anladınız, priz yani uydu kablosu çalışıyor. TV'mde de dahili uydu alıcısı yok. Ama ekstradan uydu alıcısı cihazı var, o sorun değil, sormak istediğim mutfaktaki TV'yi ve uydu alıcısını kabloyu koridorda gezdirmeden benim odamdaki prize (uydu kablosuna) nasıl bağlarım? Mutfakta priz (uydu kablosu) yok hocam

Hocam kablosuz olarak nasıl iletebilirsiniz bilmiyorum. Elektrik ve anten kablolarının geçtiği kutular(buat kutusu) açıkta ise veya açılabilirse duvar içinden kablo çekilebilir. Düz duvar ise bu dediğim kolay olur diğer türlü evin kablo tesisatı hakkında bilginiz olması lazım. Bu dediğimi yapmanız mümkün değilse ve kablosuz olarak iletim sağlayamazsanız ince kablo kanalı kullanarak istediğiniz yüksekliğe sabitleyip kablo görünmeden bağlantı sağlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı