Rehber Farm Together Başlangıç

467838

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye, Konya
Selam forum! Bugün beğendiğim ve 35 saati aşkın bir süre oynadığım çiftlik oyunu olan Farm Together'i anlatacağım. Oyun Steam'de 32 TL, ama bence oyunu alacaksanız Oxygen DLC'sini de alın. O DLC'ye ait bazı şeyler de göreceksiniz ekran görüntülerinde.
Sistem gereksinimleri:
İşletim sistemi: Windows Vista ve üstü.
RAM: 2 GB
Depolama: 1 GB
İşlemci: AMD Athlon X2 250. (Steam'de işlemci ve ekran kartı yazmıyordu, o yüzden ben eski sistemimi yazıyorum. O sistem aşağıdaki ayarlarda 25-40 FPS civarı alabiliyordu.)
Ekran kartı: ATI Radeon 4350. (Steam'de işlemci ve ekran kartı yazmıyordu, o yüzden ben eski sistemimi yazıyorum. O sistem aşağıdaki ayarlarda 25-40 FPS civarı alabiliyordu.)
Aşağıdaki fotoğrataki ayarlar: 1024x768 çözünürlük, Low ayarlar, işleme büyülüğü: 25.

1652884566615.png

İlk önce oyunun amacı ile başlayalım. Oyunun amacı madalya, bilet, elmas ve altın kasarak çiftliğimizdeki evleri, tarlaları vb şeyleri geliştirmek. Oyuna ilk girdiğimizde karşımıza 4 tane dünya seçeneği çıkıyor. Bunlar:
1. Varsayılan arazi. (Göletler, tepeler, kayalar var. Kısacası her şeyden azar azar.)
2. Sulak arazi. (Sadece göletler bulunuyor. Benim önerim bu.)
3. Yamaçlı arazi. (Bol bol kaya bulundurur, inşa yapacak yerler dardır.)
4. Düz arazi. (Bu arazide hiçbir engel yoktur. Fakat kazanacağınız altın ve XP çok daha azdır. Hayal gücünüzün istediği her şeyi yapmak istiyorsanız bu araziyi seçin.)

1652882497036.png

Çiftliğe ilk girdiğinizde sizi küçük bir tarla karşılayacak. Bu küçük tarlaya başlarda sadece marul ekebilirsiniz. Tarlaya marulunuz ekin ve onu sulayın. Suladıkça süresinin kısaldığını göreceksiniz. Daha sonrasında süresi dolunca marulu hasat edin ve tarlanızı tekrardan ekin. Böyle yaparak belirli bir seviyeye kadar gelin ve tarlanızı büyütün.

1652882681512.png

Satın alma menüsü bu şekilde. Menüyü "Q" tuşu ile açabilirsiniz.
İstediğiniz meyve/sebzeyi istediğiniz kadar ekebilirsiniz ve onlara seviye atlatabilirsiniz. Seviye atlattıkça verdiği ödüller de artacaktır. Lakin unutmayın! Oyunda 4 mevsim var ve her mevsim 15 dakika sürüyor. Her meyve ve sebzeyi her mevsimde ekemezsiniz. Bunun için o ekini ekmek için gereken mevsimi beklemek zorundasınız.
Peki bu kadar meyve ve sebzeyi topladık. Bunların bir depolanma sınırı yok mu? Elbette var. Toplam depolamanızı "Tab" tuşuna basarak görebilirsiniz. Bu depoların kapasitesini arttırmak için ambar vs binaları almanız gerekmektedir. Bu binaları almanın bir sınırı yok, istediğiniz kadar dikebilirsiniz. Bu depoları boşaltmak için ise "Meyve standı" ve "Sebze standı" almanız gerekmektedir. Üzerindeki süre doldukça buraya üzerinizdeki ekinleri satıp, elmas kazanabilirsiniz.

1652883045356.png

1652883062854.png

Şimdi, size sebze ve meyveleri ekmeyi, onları satmayı ve depolamanızı arttırmayı gösterdim. Fakat bununla bitmedi. Oyunda neredeyse çoğu şeyi madalya ve bilet ile satın alıyoruz. Peki bunları nasıl kazanacağız?
Oyunda madalya ve bilet kasmanın birçok yolu var. Ama en başta yapabileceğiniz şeyler sınırlı olduğu için size en basitini söyleyeceğim. "ESC" tuşuna basıp oradan görev kaydı bölümüne girmelisiniz. Orada belirli görevler var ve o görevlerde istenilen şeyleri yaparsanız, size altında yazan ödülleri verecektir. (Bende bu kadar fazla şey istemesinin sebebi gelişmiş olmam.)

1652883276073.png

Madalya kasmayı gösterdim. Peki ya biletleri nasıl kasacağız? Biletler evinizde yaptığınız yemeklerden, resimlerden ve çaldığınız müziklerden geliyor. İlk ev olan ağaç evi inşa etmeniz için başlangıçta size yüksek gelebilecek miktarda paraya ihtiyacınız var. Toplam 4 aşamadan oluşuyor ve her aşama için 15 bin altın ödemek zorundasınız evi inşa etmek için.

1652883443427.png

Yemek yapmak için ocağa, resim yapmak için tuvale ve müzik çalmak için piyanoya ihtiyacınız var. Ben burada size sadece yemek yapmayı göstereceğim. Ocağın önüne gelip boşluk tuşuna bastığınızda ya da mouse ile sol tıkladığınızda bir yemek menüsü çıkacak. Oradan istediğiniz yemeği seçip yapabilirsiniz. Her yemek için belirli aşamalar oluyor ve belirli ekinler istiyor her yemek. Bunları her aşamada yeniden ödemeniz gerekli.

1652883737258.png

Seviyeniz ilerledikçe size bir traktör verecek ve o traktör ile işlerinizi çok kolay şekilde halledebileceksiniz. Traktör tek seferde 9 kareye birden işlem yapabiliyor. Tabii traktörün de bir yakıtı var ve bunu doldurmanız gerekli. Bunun için Benzin pompası almanız gerekli ve benzin pompası için de 2 madalyaya ihtiyacınız var. Başlarda bu yeterli gelse de ileride yetersiz gelebilir. Bu yüzden 25 madalyaya benzin istasyonu almanızı öneririm.

1652884146595.png

Farm Together başlangıç rehberim bu kadardı. Rehberimi okuduğunuz için teşekkür ederim. Şimdi çiftliğimden birkaç görüntü paylaşacağım.
1652884227964.png

1652884261414.png

1652884281506.png

1652884306947.png

1652884324898.png

1652884377328.png

1652884402769.png

1652884428314.png

Oyun çok güzel ama Cheat Engine ile her şey yapılabiliyor. O yüzden bir süreden sonra hemen sıkıldık. Eğer hile bağımlısı bir oyuncu değilseniz çok güzel bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı