Faturada RX 6600 XT birim fiyatı 2100 TL görünüyor

melih129

Hectopat
Arkadaşlar benim bir sorum var, internetten hazır sistem aldım ve faturası kesildi ama kafama bir şey takıldı. Kasanın içindeki ekran kartı 7000TL ASUS Dual RX 6600 XT OC kart ama e-faturada bu kart için birim fiyatı 2100 TL yazıyor. Neden ucuz gorunuyor, normal mi? Ekstra olarak 400 TL de KDV'si var.

Son düzenleyen: Moderatör:
KDV'yi az ödemek için öyle göstermişlerdir belki. Diğer parçaların fiyatına bakmak lazım. Firmaya sorun da bir yanlışlık varsa hak geçmesin.

Olabilir yarın bir gün garantide falan sıkıntı yaratır mı bu durum?
Garantide sorun yaşatmaz ancak atıyorum ekran kartında bir sorun oldu ve sadece bu ürün için para iadesi alacaksın. O zaman ekran kartının karşısında yazan fiyatı öderler. Yani düşük ücret alırsın ve bu işine gelmez, muadil veya üst model ürün değişimi istemek zorunda kalabilirsin.

Diğer bileşen fiyatları normalse o zaman sistemi ayrı ayrı toplamaktan daha uyguna satın aldın. Her bileşenden belli bir miktar düşmek yerine ekran kartından düşmüşler o zaman.

Hazır sistem olduğu için ekran kartını ucuza almış oluyorsunuz bir nevi, sistemin parçalarını teker teker topladığınızda o aradaki yaklaşık 5000TL lik fark oluyorsa normal bir durum.

Hazır sistem olduğu için ekran kartını ucuza almış oluyorsunuz bir nevi, sistemin parçalarını teker teker topladığınızda o aradaki yaklaşık 5000TL lik fark oluyorsa normal bir durum.
Kendi sitelerinden aynı parçaları tek tek toplasak 20 21i buluyor. Bu yüzden yapmışlar demek ki. Yasak falan değil mi bu durum?

Garantide sorun yaşatmaz ancak atıyorum ekran kartında bir sorun oldu ve sadece bu ürün için para iadesi alacaksın. O zaman ekran kartının karşısında yazan fiyatı öderler. Yani düşük ücret alırsın ve bu işine gelmez, muadil veya üst model ürün değişimi istemek zorunda kalabilirsin.

Diğer bileşen fiyatları normalse o zaman sistemi ayrı ayrı toplamaktan daha uyguna satın aldın. Her bileşenden belli bir miktar düşmek yerine ekran kartından düşmüşler o zaman.
Kampanyalı hazır sistem olduğu için parça iadesi almıyorlar galiba direkt kasayı iade alıyorlar diye biliyorum.

Geri
Yukarı