Faturası kaybedilen QCY T7 nasıl iade edilir?

Juğubuğule

Centipat
Daha fazla  
Geçen hafta Trendyol'dan QCY T7 marka kulaklık aldım fakat evimizden taşınırken o kargaşada fatura kayboldu. Faturasız bir şekilde o ürünü aldığımı kanıtlamanın bir yolu var mı? Trendyol'dan aldığımızın ekran görüntüsünü atsak veya kredi/banka kartındaki satın alma geçmişini falan göstersek? ;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bedos kardeşimiznde dediği gibi artık e fatura diye bir şey var e postandan bulup halledebilirsin. Ürün faturası yoksada sipariş geçmişin var sipariş numaran var bunlar bile geçerliliği olan şeyler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Trendyol'dan iade başlatman yeterli olacaktır, e-fatura bile gerekmez geçen hafta aldıysan yasal sürenin içindesin. Lakin makul bir iade sebebin olmalı.

Aynen 2 hafta olması gerek, daha doğrusu 15 gün. Makul bir sebebin varsa 15 gün içinde iade alınmayan mallar için Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayette bulunulabiliyor. Lakin soran arkadaş geçen hafta aldığını söylemiş, henüz 1 hafta olmuş sanırım.
Bende laptop satın almıştım 27 nisanda ürün ayıplı geldi şarz aleti firmayı aradım ürünü yollamamı ücretsiz değişim yapacaklarını söylediler malum tam kapanma geldi yollayamadık değişimin bi yasal süresi var mıdır acaba ?

Arayıp durumu bildirmenizi tavsiye ederim, tam kapanma olağan üstü bir hal olduğunda bu konuda ki yasal hüküm nedir bilmiyorum, lakin hafta içi saat 17.00'a kadar kargo firmaları açık, keşke gönderseydiniz 15 gün dolmadan. Tam kapanma ile ilgili genelge de bu konuda bir madde yoksa yasal süreyi kaçırdınız muhtemelen. Daha önce değişim teklif ettilerse, şu an arayıp hala tekliflerinin geçerli olup olmadığını sorun, tam kapanmadan dolayı gönderemediğinizi belirtin, süre doldu değişim yapamayız derlerse, tam kapanmadan dolayı mağdur olduğunuz konusunda tüketici hakem heyeti' ne şikayette bulunun, sonuç alamazsanız ücretsiz tamir talebinde bulunmaktan başka çare kalmıyor maalesef.

Neden iade etmek istiyorsun? Arızalıysa garantiye yolla. Hatta birçok firma iade için önce teknik Servis'in raporunu istiyor iade almak için. Ayrıca faturaya artık o kadar gerek yok, Trendyol'dan e-fatura'yı indirip yazıcıdan çıkartabilirsin.

Sağ kulaklığı hiç çalışmıyor o yüzden.

Geçen hafta Trendyol'dan QCY T7 marka kulaklık aldım fakat evimizden taşınırken o kargaşada fatura kayboldu. Faturasız bir şekilde o ürünü aldığımı kanıtlamanın bir yolu var mı? Trendyol'dan aldığımızın ekran görüntüsünü atsak veya kredi/banka kartındaki satın alma geçmişini falan göstersek? ;)

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı