Faturası olmayan Ürünün para iadesi mümkün mü?

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, 2.el ekranı kırık Hometech Alfa 100A Laptop aldım. Bu cihazı monitör ile bir süre kullandıktan sonra ekranını yaptırmak için yetkili servise verdim. Serviste cihazın anakartı arızalandı. Anakart değişimi yapıldı. Yeni anakart da sorunlu çıkınca değişim yapıldı. Bu süreçte farklı sorunlardan 3 kez servise verdim ürünü. Ürünün garanti belgesi ve faturası yok. Şimdi de ekranda piksel sorunu var. Bu üründen bezdim. Ücret iadesi almam mümkün mü? Ücret iadesi alamazsam da yetkili servis değişim yaptığı üründe oluşan fabrikasyon hatalarını ücretsiz gidermekle yükümlü mü?

Firmalar istediği takdirde arşivlerden faturanızı bulabilir. Ama başkasının üzerine olması sorun yaşatabilir.
Ürünün hangi mağaza zinciri üzerinden alındığını da bilmiyorum. Faturasını bulsam ilk sahibine satış sözleşmesi imzalamaya ikna ederim belki.

Kanunen hak talep edebilmeniz için kendi adınıza kesilmiş bir faturaya sahip olmanız gerekiyor. Kanunlarda her ne kadar "Garanti kişi üzerinden işlemez" dese de fatura sahibi olmadan THH başvurusu kabul etmiyorlar. Haliyle sizin de söylediğiniz gibi satış sözleşmesi veya ilk sahibinin şikayetçi olması gerekir.

İlk arızada nereye nasıl gönderdiğinizin pek bir önemi kalmıyor haliyle, şuan hak talep edebilecek konumda değilsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı