Faturasız satıştan THH'ye başvurulabilir mi?

Makaleler
5
Yer
Fortress Vader
Trendyol üzerinden 24 Ağustos'ta satın aldığım kulaklığın faturası hala elime ulaşmadı. Aldığım günden beri faturayı almak için uğraşıyorum ama artık yeter, daha fazla Trendyol ile uğraşmak istemiyorum. Aldığım ürün zaten sahte, iade etmek istediğimde faturasız olmaz dediler. Aldığım ürünle kaldım ben de. THH'ye nasıl başvurmam gerekiyor?

Ürünün bedeli ne kadar öncelikle? Trendyol'a açık bir şekilde fatura istediğinizi yazdınız mı? Bazen firmalar 1-2 hafta sonra gönderiyor faturayı. Eğer mebla büyük ise Tüketici Hakları'na gidin kredi kartı ekstresi ve ekran görüntüleriyle başvurun. Mebla 50 Tl gibi ise birkaç ay beklemeye pek de değmeyeceğini düşünüyorum.

Edit: Özür dilerim 24 Ağustosta alınmış şuana kadar gelmeliydi fatura.

Ürünün bedeli ne kadar öncelikle? Trendyol'a açık bir şekilde fatura istediğinizi yazdınız mı? Bazen firmalar 1-2 hafta sonra gönderiyor faturayı. Eğer mebla büyük ise Tüketici Hakları'na gidin kredikartı ekstresi ve ekran görüntüleriyle başvurun. Mebla 50 Tl gibi ise birkaç ay beklemeye pek de değmeyeceğini düşünüyorum.

Edit: Özür dilerim 24 Ağustosta alınmış şuana kadar gelmeliydi fatura.
Ürünün meblası çok değil, 50TL. Meblası yüzünden değil ama karşımda beni kaale alacak bir kişi olmamasına çok sinirlendim. Fatura istediğimi çok kez belirttim Trendyol'a.
Yani ordan aldığının bir kanıtı olması lazım ki itiraz ederlerse karşı savunma yapabil.
Trendyol'da satış gözüküyor zaten.
Vergi dairesine şikayet edin. Emin olun daha fazla sıkıntı açarsınız başlarına.
Bunu da yapabilirim, mağaza zaten kimseye fatura göndermemiş.

Ürünün meblası çok değil, 50TL. Meblası yüzünden değil ama karşımda beni kaale alacak bir kişi olmamasına çok sinirlendim. Fatura istediğimi çok kez belirttim Trendyol'a.

Trendyol'da satış gözüküyor zaten.

Bunu da yapabilirim, mağaza zaten kimseye fatura göndermemiş.
Arkadaşın dediği gibi vergi dairesine şikayet edin daha çok ceza alacaklardır. Trendyol üzerinden satış gözüküyor nasıl olsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı