FAULTY_HARDWARE_CORRUPTED_PAGE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi ve "health" sekmesini paylaşın.

HD Sentinel yazılımı ile "Genel Bakış" sekmesini ve SMART verilerini paylaşın.

Memtest86 testi yap ve sonuçlarını paylaş.

Riot Vanguard kaldır.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutu sfc /scannow gir. %100 olmasını bekleyin.

Sorunun disk kaynaklı olabileceğinden şüpheliyim. O yüzden disk testleri istedim. Ek olarak RAM testini istedim.

Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi ve "health" sekmesini paylaşın.

HD Sentinel yazılımı ile "Genel Bakış" sekmesini ve SMART verilerini paylaşın.

Memtest86 testi yap ve sonuçlarını paylaş.

Riot Vanguard kaldır.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutu sfc /scannow gir. %100 olmasını bekleyin.

Sorunun disk kaynaklı olabileceğinden şüpheliyim. O yüzden disk testleri istedim. Ek olarak RAM testini istedim.

Merhabalar, hızlıca cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. HD Tune ve HD Sentinel yazılımlarını kurup testleri yaptım, sanırım bir sorun çıkmadı. Birazdan Memtest86 yapacağım. Sonuçlar şu şekilde,
HD Tune:
Ekran Görüntüsü (360).png
Ekran Görüntüsü (361).png

HD Sentinel:
Ekran Görüntüsü (362).png
Ekran Görüntüsü (363).png

Sorunun diskte olmaması biraz beni şaşırttı. Memtest86 testi yapın ve sonuçlarını paylaşın. Değişik bir sorun yoktur umarım.
1.30 saatin ardından Memtest86 testi bitti ancak hiçbir hata bulamadı. Sonuç şöyle:
file:///D:/EFI/BOOT/MemTest86-Report-20210430-153655.html

Başka bir şey fark ettim, güncelleştirmeleri denetle dediğimde güncelleme yapamıyorum ve şöyle bir uyarı alıyorum:
Bilgisayarınız şu an bulunan bir sürücü, yüklemeye çalıştığımız sürücüden daha iyi olabilir. Yüklemeyi denemeye devam edeceğiz.

Sorun bununla alakalı olabilir mi?

Sorun bence bunla alakalı olamaz.

Diğer dediklerimi uygulayın. Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyanı paylaş.

Minidump dosyalarını sonra daha detaylı bir şekilde inceleyeceğim.

Teşekkür ederim. CMD'den tarama yaptım oradan da bir şey çıkmadı. Riot Vanguard ile alakalı olacağını sanmıyorum onu indirmeden önce de mavi ekran hatası vermişti, ama tekrar hata verirse onu da kaldırmayı denerim.

Yok o zamandan beri olmadı, olursa tekrar haber veririm.
Az önce tekrar mavi ekran aldım ve aynı hata kodunu verdi. Dosyayı şuraya yükledim:

18.05 minidump - Google Drive
Yeni mesaj atmak yerine yanlışlıkla üstteki mesajı düzenleyip oraya yazmışım, geri düzeltmeyi de başaramadım. :D

Az önce tekrar mavi ekran hatası aldım.

18.05 minidump - Google Drive

Son düzenleme:

Geri
Yukarı