Favori arabanız nedir?

Supra'yı sevmeyerek marjinal olduğunu sanan küçük kardeşlerimiz, Supra'yı sevme sebebimiz popüler olması değil. Biz sevdiğimiz için Supra popüler oldu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Supra'nın sevilmeme nedeni abartılması, bu arabanın stok halde Bugatti'ye kafa tutabileceğini sananlar var ve piyasada Supra MK IV hakkında çok fazla yanlış bilgi var. Araba zamanına göre frenleriyle ve motorunun dayanıklılığıyla öne çıkıyor zaten. Ancak bana kalırsa aynı paraları RB26'ya gömsende tam bir şaheser çıkar ve daha fazla devir görürsün. Bak burada Japonic anlatıyor tam detaylarıyla. Hakkıyla düzgün bir karşılaştırma:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Supra'nın sevilmeme nedeni abartılması, bu arabanın stok halde Bugatti'ye kafa tutabileceğini sananlar var ve piyasada Supra MK IV hakkında çok fazla yanlış bilgi var.
Bu yanlış bilgilerden bir tanesi de MK4 lafı. MK, Amerikalı ve İngiliz firmaların kullandığı bir terimdir. Japonlar A80 diye hitap eder.

Yo. Castrol TOM's Supra var zirvede. 500 HP, 600 Nm tork. Tabiri caizse traktör :D

1654333964880.png

Supra'nın sevilmeme nedeni abartılması, bu arabanın stok halde Bugatti'ye kafa tutabileceğini sananlar var ve piyasada Supra MK IV hakkında çok fazla yanlış bilgi var. Araba zamanına göre frenleriyle ve motorunun dayanıklılığıyla öne çıkıyor zaten. Ancak bana kalırsa aynı paraları RB26'ya gömsende tam bir şaheser çıkar ve daha fazla devir görürsün. Bak burada Japonic anlatıyor tam detaylarıyla. Hakkıyla düzgün bir karşılaştırma:
2JZ normalde yaklaşık 500 HP stok bir değere sahip olması gereken ancak Centilmenlik Antlaşması yüzünden 280-326 beygir aralarında dolaşan bir makine.

2JZ-GTE, RB26DETT'ten %10 daha dayanıklı.
2JZ-GTE'nin silindir duvarları RB30'dan %40 daha kalın.
2JZ-GTE'nin yağlama kanalı sayısı RB30'un 2 katı. Ve her kanalın çapı 2 kat daha geniş.

Ayrıca MK 4 diye bir model yok. O A80 RZ modelidir. MK, Mark anlamına gelir ve bu Amerikan söylemidir. Çoğu Asyalı A80 ya da Non-Celica Supra der.

"BMW motorlu Supra" diyenler ise GTR'ın motoruna Mitsubishi'nin çok katkı sağladığını ve de süspansiyonlarına Lotus'un yardım ettiğini bilmeyen tayfa. Toyota, Lotus'a yardım ediyor; Lotus ise Nissan'a. Anlayana :)

Senin Japonic dediğin adam Anti-Supra birisi. Altında R34 varken "Bence supra daha iyi" demem üzerine bana ana avrat küfür etmiş birisi. Gidip mesajı ss alacaktım da...

1654334418341.png

Ancak günümüzde Supra almak ölü yatırımdır çünkü orjinal parçası yok. Nissan hala R32'ye kadar yedek parça imalatı yapıyor ancak Toyota yapmıyor.

Oyunlarda Supra görememek, arabanın eski filmlerdeki raconu nedeniyle ilgi her geçen gün artıyor.

@Just a Minute tamam zaten kimse "en iyisi" demedi ki. Ayrıca RB26'dan şaheser çıkarmak için servet dökersin. 2JZ ise bunu sana hazır olarak veriyor. Zaten bu yüzden Supra seviliyor.
Bende ona katılıyorum hocam, 2JZ RB26'ya göre çok daha ucuza halloluyor. Attığım video'da da o deniyor zaten RB26 yapmak istiyorsan motorun içine çok girmen lazım.
Bu yanlış bilgilerden bir tanesi de MK4 lafı. MK, Amerikalı ve İngiliz firmaların kullandığı bir terimdir. Japonlar A80 diye hitap eder.
Başka bir forumda A80 Supra dediğimde dalga konusu olmuştum burda da MK IV dedik diye beğenilmedik. Orta yolu bulamadım bi.:D
2JZ normalde yaklaşık 500 HP stok bir değere sahip olması gereken ancak Centilmenlik Antlaşması yüzünden 280-326 beygir aralarında dolaşan bir makine.

2JZ-GTE, RB26DETT'ten %10 daha dayanıklı.
2JZ-GTE'nin silindir duvarları RB30'dan %40 daha kalın.
2JZ-GTE'nin yağlama kanalı sayısı RB30'un 2 katı. Ve her kanalın çapı 2 kat daha geniş.

Ayrıca MK 4 diye bir model yok. O A80 RZ modelidir. MK, Mark anlamına gelir ve bu Amerikan söylemidir. Çoğu Asyalı A80 ya da Non-Celica Supra der.

"BMW motorlu Supra" diyenler ise GTR'ın motoruna Mitsubishi'nin çok katkı sağladığını ve de süspansiyonlarına Lotus'un yardım ettiğini bilmeyen tayfa. Toyota, Lotus'a yardım ediyor; Lotus ise Nissan'a. Anlayana :)

Senin Japonic dediğin adam Anti-Supra birisi. Altında R34 varken "Bence supra daha iyi" demem üzerine bana ana avrat küfür etmiş birisi. Gidip mesajı ss alacaktım da...

Eki Görüntüle 1408809

Ancak günümüzde Supra almak ölü yatırımdır çünkü orjinal parçası yok. Nissan hala R32'ye kadar yedek parça imalatı yapıyor ancak Toyota yapmıyor.

Oyunlarda Supra görememek, arabanın eski filmlerdeki raconu nedeniyle ilgi her geçen gün artıyor.
Japonic hakkında bir sürü "iddia" var ancak bu videoda dediklerinin doğru olduğunu değiştirmiyor bence hocam. 2. Konuya gelirsek Supra'nın yeni kasada tepki çekmesinin sebebi ruha uymaması bence. Araba güzel evet ama Supra ismini hak eder mi tartışılır bence. Daha sözde gelenek denen şeye uygun bir şey bekliyordu topluluk.

Parça konusunda ise hepsi pahalı hocam ya ama aralarından en iyisi R33 bence. R33'ün değerini kimse bilmedi ve parçaları ucuz bu yüzden. Piyasası da yurt dışında fena değil. Tasarım olarakta bana daha hoş geliyor. Geç cevap verdim çünkü cezam vardı kusura kalmayın.

Bu arada birde şu 1000, 2000HP olayı var. 500-600 beygirlik bir Supra 1000 beygirlik bir Suprayı düz yolda ve pistte geçer ama buna inanmak istemeyenler var. Sorun burda. Supra'yı herkes seviyor ama Supra tayfası Volvo tayfası gibi. Sevdiğin arabadan baydırıyorlar seni. Başlıkta 1600HP Supra yazdı mı anında inanıyorlar. Yahu sizce 1000 beygirlik 2000 beygirlik bir arabanın kalkışta o kadar yumuşak kalkma şansı var mı?

Geri
Yukarı