Favori drift arabanız ne?

Daha hacimli evet ama 1500 beygire kadar dayanabiliyor, hatta bazı yerler 2000 beygire kadar falan yapıyor. 1000 beygir civarı Türkiye'de de var.
Ne alaka güzel kardeşim? Neyse bu lafından sonra arabadan anlamayan, 2 yaşında JDM ve Supra fanı, f&f izleyip Paul abinin Supra'sından hayal eden birisi olduğunu anladım. Ben ne diyorum bu ne diyor 🤣

Her şeyi geçtim, 2Jz'ye hantal demeniz cidden güldürdü beni.

Ağır, hantal bir motor neresine güldünüz? "pol woker"'in suprasında var, o sürüyor diye iyi bir motor olmuyor. Turbo'su geç doluyor ve yavaş devir çeviriyor. Biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz.

Motorun 1500 beygire kadar çıkartılabilmesi stok halinin hızlı, atik olduğu anlamına gelmez.
Stok halinin 321HP olmasının sebebi centilmenlik sözleşmesinden dolayı.
Ağır, hantal bir motor neresine güldünüz? "pol woker"'in suprasında var, o sürüyor diye iyi bir motor olmuyor. Turbo'su geç doluyor ve yavaş devir çeviriyor. Biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz.
Hızlı ve Öfkeli neredeyse hiç izlemedim, sadece Japonya'da geçen versiyonunu çok severim ve izlerim, diğerlerini çok izlemişliğim yok. O kadar güç üretebilmesi, 1500 beygire rağmen motor bloğu çatlamaması, modifiyeye elverişli olması iyi motor yapmıyor ama turbosunun diğer motorlara göre geç dolması hantal bir motor yapıyor. Düpedüz düşmanlık sizin yaptığınız.

Favori drift arabanız nedir? Custom fd arabaları ya da fabrika çıkışı drifte yatkın platformlar olabilir.
Benim favorilerim JZX90-100 serisi özellikle Chaser'a hastayım, 4 kapı HR32 GTS, ER34 GT-t, Nissan s şasiler tabii ki(silvia serisi, SX serisi) ve Volvo 740, 240'lar genel olarak ilk aklıma gelenler bunlar.

Lada 2107 tabii ki de hocam :)

@Rx 570 Bırak uğraşılmaz, hala daha gülüyor.

1653925810144.png

Allah aşkına, sözleşme olmasa kaç beygir güç ile çıkacaktı? 1000 beygir falan olacağını mı sanıyorsunuz.

Favori drift arabanız nedir? Custom fd arabaları ya da fabrika çıkışı drifte yatkın platformlar olabilir.
Benim favorilerim JZX90-100 serisi özellikle Chaser'a hastayım, 4 kapı HR32 GTS, ER34 GT-t, Nissan s şasiler tabii ki(silvia serisi, SX serisi) ve Volvo 740, 240'lar genel olarak ilk aklıma gelenler bunlar.

Lada 2017 tabii ki de hocam :)

Hızlı ve öfkeli neredeyse hiç izlemedim, sadece Japonya'da geçen versiyonunu çok severim ve izlerim, diğerlerini çok izlemişliğim yok. O kadar güç üretebilmesi, 1500 beygire rağmen motor bloğu çatlamaması, modifiyeye elverişli olması iyi motor yapmıyor ama turbosunun diğer motorlara göre geç dolması hantal bir motor yapıyor. Düpedüz düşmanlık sizin yaptığınız.

Supra'ya drag arabası dediğimiz için 2jz yi övmüş oluyoruz zaten. Supra diğer zamanındaki kardeşleri gibi başka motor opsiyonları ile çıkmadı, Supranın drag potansiyelini övüyorsak 2jz'yi övmüş oluyoruz otomatikman. Drag için iyi bir motor buna bir şey demedik zaten ama hantal olduğu için drifte uygun bir motor değil. Driftte sr, ca, rb25 gibi motorların çoğunlukla tercih edildiğini görmüşsünüzdür zaten, güçleri fazla değil ama atik motorlar ve gaz tepkileri iyi.

Hızlı ve öfkeli neredeyse hiç izlemedim, sadece Japonya'da geçen versiyonunu çok severim ve izlerim, diğerlerini çok izlemişliğim yok. O kadar güç üretebilmesi, 1500 beygire rağmen motor bloğu çatlamaması, modifiyeye elverişli olması iyi motor yapmıyor ama turbosunun diğer motorlara göre geç dolması hantal bir motor yapıyor. Düpedüz düşmanlık sizin yaptığınız.

MK4 dışı bütün kasalarını severim MK3 ve celica supranın hastasıyımdır A90'a da BMW denmesine rağmen severim fakat sizin yaptığınız fanboyluğa giriyor hocam aşırı overrated bir araba.

Geri
Yukarı