Çözüldü Fazla format veya fazla sıfırlama ne gibi sorunlara yol açar?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zireael05

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba arkadaşlar ben burada yeniyimde konuyu yanlış yere açtıysam af ola. Bilgisayara sürekli format atmak SSD'ye veya HDD'ye zarar veriyormuş fakat sürekli sıfırlama yapınca da SSD ve HDD'ye zarar veriyor mu bunu merak ediyorum.
Yani genel olarak sorum sürekli sıfırlama yapma SSD veya HDD'yi yavaşlatıp bozar mı?
Format ile sıfırlama farklı şeyler olduğu için böyle bir soru sormayı gerek duydum.
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Edit: Ben FreeDOS'a kurulum yaptım sonra bir şeyler bozulunca bir kerede dosyaları koruyarak sıfırlama yaptım kaç defa daha sıfırlama yaparsam sıkıntı çıkar (Windows SSD'ye kurulu)

Hayır tüm disklerinizde sorun olabilir. Sürekli format atarak diskin içerisini doldurup doldurup boşaltmanız anlamına gelir ve bu diskin ömrünün azalmasına neden olur.

Hayır tüm disklerinizde sorun olabilir. Sürekli format atarak diskin içerisini doldurup doldurup boşaltmanız anlamına gelir ve bu diskin ömrünün azalmasına neden olur?

Sıfırlama da da aynı şey geçerli mi format ile sıfırlama farklı şeyler diyorlar çünkü ben sıfırlamayı dosyaları koruyarak yaptımda.

Ben 1 ay içerisinde 15-20 kez farklı işletim sistemleri için temiz kurulum yapmıştım.

1608758150836.png

(HDD Temsili.)

Yeni konular

Geri
Yukarı