Fear The Walking Dead incelemesi

Salih_Emre

Hectopat
Makaleler
3
Fear The Walking Dead The Walking Dead ile aynı evrende geçen ama farklı kişilerin ve farklı hikayeye sahip bir dizidir.
İlk incelemem eksiklerimi yazabilirsiniz sevinirim.
Sezona göre inceleme yapacağım.

1. sezon.
Fear The Walking Dead'nin 1. sezonu bence bu diziyi diğer diziyle ayıran tek sezon bu sezon bu sezon mini bir sezon gibi ve 6 bolüm anlatılan hikaye ise olayın başlangıcı yani The Walking Dead'de nasıl olduğunu bilmiyoruz ama bu dizi de olayın başlangıcı ele alınıyor ve her şey yavaş yavaş kaoslarla gelişiyor anlatılan hikaye ise güzel.
Benim puanım = 9.
IMDb=ortalama 7.6.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2. sezon.
2. sezonda artık ana dizi ile arasın da fark kalmıyor ve çoğu şey aynı oluyor tam alışmasalar da artık herkes virüsün farkında oluyor 15 bölümlük bu sezon da karakterlere iyice alışıyoruz ve dizi artık kimliğine bürünüyor bu sezon biraz su üstünde işleniyor.
Benim puanım = 8.
Imdb = ortalama 7.4.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
3. sezon.
Artık neredeyse her şey aynı oluyor ve yolculuk başlıyor oradan oraya buradan buraya gidiliyor sezonda biraz Brezilya (tam emin değilim ) ve kızılderililerin kültürleri olaya katılıyor ve bence gayet güzel bir sezon oluyor sezonun sonu ise çok değişik ve güzel bitiyor.
Bolüm sayısı 16.
Benim puanım =8.5.
IMDb = ortalama 7.8.
Bu sezonda bir şarkı çalıyor ve çok hoşuma gidiyor onu eklemek istedim.
4. sezon.
4. sezonda dizi tamamen değişiyor dizinin ana karakterlerinin sadece 3-4 tanesi hayatta kalıyor ve diziye yeni karakterler geliyor bu sezonun en büyük değişikliği ise TWD dizisindeki Morgan karakteri bu diziye geçiyor ve ana karakter artık Morgan oluyor, bana sorarsanız bu değişim diziyi bozuyor.
Dizinin ana karakteri ve en sevilen karakteri olan Nick bu sezon da oluyor ve dizi inanilmaz bozuluyor ama bildiğim kadarıyla diziden ayrılmak istiyormuş bir diğer spoiler ise Morgan yardım sever olmaya çalışıyor ve 4. ve 5. sezon da her şey yardım üzerine diziliyor, Morgan ise kimseyi öldürmemeye çalışıyor biraz sıkıcı oluyor
Bölüm sayısı 16.
Benim puanım = 7.5.
IMDb = ortalama 7.2.
5. sezon.
Dizinin en kötü sezonu bence bu sezon 4. sezonla aynı neredeyse ama güzel yerler de var. Mesela yine TWD dizisinden Dwight bu diziye geçiyor ve dizinin ilk karakterlerinden Daniel Salazar tekrardan diziye geliyor. Bu sezon biraz da diziyi izlemek için izleniyor ve bence senaryosu da kötü ama dizinin yönünü değiştiren çok büyük bir grup diziye ekleniyor ve o grubun eklenmesi ile dizi bir değişim daha yaşıyor.
Bölüm sayısı 16.
Benim puanım =6.5.
Imdb=6.7.
6. sezon.
Dizinin 6. sezonu gerçekten çok güzel dizi tekrar değişime uğruyor ama bu değişim gerçekten çok güzel oluyor daha 4 bölüm izlememe rağmen güzel bir sezon olduğunu anlayabildim şu an devam etmekte bu sezon ve daha 7 bölüm çekildi. Morgan önceki sezonun sonunda ölmek üzere ve çok kötü durumdaydı ama bu sezonda artık ben Morgan'ım diyor ve aksiyona başlıyor. Kimseyi öldürmemeye çalışsa da artık önüne geleni biçiyor ve tüm karakterler iyi anlamda değişiyor. Hepsi eski hallerinden kurtulup TWD karakteri oluyor.

Daha bitmediği için puan vermeceğim.
Genel puanım = 8.
IMDb genel =6.9.
Bu dizi izlenir mi?
Eğer TWD'yi izlediyseniz ve bunu bilmiyorsanız kesinlikle izlenir ama TWD izlemediyseniz benim önerim ilk onu ardından bunu izlemeniz.
Sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fear The Walking Dead The Walking Dead ile aynı evrende geçen ama farklı kişilerin ve farklı hikayeye sahip bir dizidir.
İlk incelemem eksiklerimi yazabilirsiniz sevinirim.
Sezona göre inceleme yapacağım.

1. sezon.
Fear The Walking Dead'nin 1. sezonu bence bu diziyi diğer diziyle ayıran tek sezon bu sezon bu sezon mini bir sezon gibi ve 6 bolüm anlatılan hikaye ise olayın başlangıcı yani The Walking Dead'de nasıl olduğunu bilmiyoruz ama bu dizi de olayın başlangıcı ele alınıyor ve her şey yavaş yavaş kaoslarla gelişiyor anlatılan hikaye ise güzel.
Benim puanım = 9.
IMDb=ortalama 7.6.
2. sezon.
2. sezonda artık ana dizi ile arasın da fark kalmıyor ve çoğu şey aynı oluyor tam alışmasalar da artık herkes virüsün farkında oluyor 15 bölümlük bu sezon da karakterlere iyice alışıyoruz ve dizi artık kimliğine bürünüyor bu sezon biraz su üstünde işleniyor.
Benim puanım = 8.
Imdb = ortalama 7.4.
3. sezon.
Artık neredeyse her şey aynı oluyor ve yolculuk başlıyor oradan oraya buradan buraya gidiliyor sezonda biraz Brezilya (tam emin değilim ) ve kızılderililerin kültürleri olaya katılıyor ve bence gayet güzel bir sezon oluyor sezonun sonu ise çok değişik ve güzel bitiyor.
Bolüm sayısı 16.
Benim puanım =8.5.
IMDb = ortalama 7.8.
Bu sezonda bir şarkı çalıyor ve çok hoşuma gidiyor onu eklemek istedim.
4. sezon.
4. sezonda dizi tamamen değişiyor dizinin ana karakterlerinin sadece 3-4 tanesi hayatta kalıyor ve diziye yeni karakterler geliyor bu sezonun en büyük değişikliği ise TWD dizisindeki Morgan karakteri bu diziye geçiyor ve ana karakter artık Morgan oluyor, bana sorarsanız bu değişim diziyi bozuyor.
Dizinin ana karakteri ve en sevilen karakteri olan Nick bu sezon da oluyor ve dizi inanilmaz bozuluyor ama bildiğim kadarıyla diziden ayrılmak istiyormuş bir diğer spoiler ise Morgan yardım sever olmaya çalışıyor ve 4. ve 5. sezon da her şey yardım üzerine diziliyor, Morgan ise kimseyi öldürmemeye çalışıyor biraz sıkıcı oluyor
Bölüm sayısı 16.
Benim puanım = 7.5.
IMDb = ortalama 7.2.
5. sezon.
Dizinin en kötü sezonu bence bu sezon 4. sezonla aynı neredeyse ama güzel yerler de var. Mesela yine TWD dizisinden Dwight bu diziye geçiyor ve dizinin ilk karakterlerinden Daniel Salazar tekrardan diziye geliyor. Bu sezon biraz da diziyi izlemek için izleniyor ve bence senaryosu da kötü ama dizinin yönünü değiştiren çok büyük bir grup diziye ekleniyor ve o grubun eklenmesi ile dizi bir değişim daha yaşıyor.
Bölüm sayısı 16.
Benim puanım =6.5.
Imdb=6.7.
6. sezon.
Dizinin 6. sezonu gerçekten çok güzel dizi tekrar değişime uğruyor ama bu değişim gerçekten çok güzel oluyor daha 4 bölüm izlememe rağmen güzel bir sezon olduğunu anlayabildim şu an devam etmekte bu sezon ve daha 7 bölüm çekildi. Morgan önceki sezonun sonunda ölmek üzere ve çok kötü durumdaydı ama bu sezonda artık ben Morgan'ım diyor ve aksiyona başlıyor. Kimseyi öldürmemeye çalışsa da artık önüne geleni biçiyor ve tüm karakterler iyi anlamda değişiyor. Hepsi eski hallerinden kurtulup TWD karakteri oluyor.

Daha bitmediği için puan vermeceğim.
Genel puanım = 8.
IMDb genel =6.9.
Bu dizi izlenir mi?
Eğer TWD'yi izlediyseniz ve bunu bilmiyorsanız kesinlikle izlenir ama TWD izlemediyseniz benim önerim ilk onu ardından bunu izlemeniz.
Sorularınız varsa cevaplayabilirim.
Güzel inceleme diziyi hangi platformdan izlediniz?

Ben hiç TWD izlemedim ama evrene hakimim. Kronolojik olarak Fear daha önde olduğu için önce ondan başlamalı mıyım?
TWD serisini seveceğime eminim.

Ben hiç TWD izlemedim ama evrene hakimim. Kronolojik olarak fear daha önde olduğu için önce ondan başlamalı mıyım?

Hangisinden başlamanız fark etmez ama bence normalinden başlayın çünkü bazı TWD karakterleri ftwd ye geçiyor o zaman ne olduüunu daha iyi anlarsınız ftwd izlerken.
Benim fikrim ise TWD'den ilk 6 ftwd denin ilk 4 sezonunu izleyip bırakın oda evreni seviyorsanız yoksa hiç bulaşmayın çünkü başta çok güzel geliyor ama ilerledikçe inanilmaz sıkıcı olmaya ve her bölüm aynı olmaya başlıyor. Ben ftwd yi bıraktım izlemiyorum TWD de sırf 10 sezon izlediğim ve sonunu merak ettiğim için.

3.sezondan 4.sezona geçemedim çok baydı. TWD'de 7'den 8'e geçerken bıraktım. Bu çeteleşmeler savaşlar hiç sarmıyor beni. Zombi temasına aşığım ancak bu çete olaylarına girdiklerinde 2 dk bile izleyesim gelmiyor.
Ben hiç TWD izlemedim ama evrene hakimim. Kronolojik olarak Fear daha önde olduğu için önce ondan başlamalı mıyım?

@Salih_Emre'ye %100 katılıyorum. TWD ilk 6-7 sezon süperdir. Fear TWD de ilk 3 sezonu izledim yetti.

Güzel inceleme.

TWD yi ilk çıktığı günden beri izlerdim (çok güzel günlerdi bee) ama sonraki sezonlar gerçekten bayıyordu. 4-5-6-7 gerçekten Reytinglerini düşüren sezonlardı, herkes emekli oldu dizinden yeni gelenler eskilerini tutmadı bence. Tek kişi hariç, NEGAN! bu adamın oyunculuğu aşırı sarıyordu. Son sezonlar biraz daha başrol olmaya başladı iyide oldu. Toparladılar yine ama , işin cılkı çıktı artık. Benim için özel bir yeri olduğu için izliyordum yoksa tavsiye etmem yani. Diğer yan dizileride boş bence. Oyuncular kötü . Yani izlenebilir ama yukarıda anlattığım duruma giriyorlar , izlerken uyuya kalıyordum diyebilirim herşeyi tahmin etmek sarmıyordu beni 😅

Dipnot; çok fazla gömdüm farkındayım ama izlenir, arkadaşda güzel yazmış zaten, ama çok umut bağlamayın ileriki sezonlar için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı