Fedora nasıl 2 SSD ile Dual boot yapılır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Lahmacun_1234

Centipat
Daha fazla  
Şimdi benim 240GB SSD'im var. 240GB SSD'de ise Windows 11 var. Ben onu bir gün 500GB SSD aldığımda klonlayacağım. Veya baştan kuracağım. Ancak 240GB SSD boş olacak. Ve 240GB SSD'ye kuracağım Fedora'yı. Fakat özel bir işlem yapmam gerekir mi Fedora'yı kurarken?

Şimdi benim 240GB SSD'im var. 240GB SSD'de ise Windows 11 var. Ben onu bir gün 500GB SSD aldığımda klonlayacağım. Veya baştan kuracağım. Ancak 240GB SSD boş olacak. Ve 240GB SSD'ye kuracağım Fedora'yı. Fakat özel bir işlem yapmam gerekir mi Fedora'yı kurarken?

Dual boot yaparken Windows olacaksa diski ikiye bölün. Windows'un yüklü olmadığı diske Fedora'yı kurarsınız. Ama kurarken sakın Windows'un olduğu diski seçmeyin.

Dual boot yaparken Windows olacaksa diski ikiye bölün. Windows'un yüklü olmadığı diske Fedora'yı kurarsınız. Ama kurarken sakın Windows'un olduğu diski seçmeyin.

Tamam, ben de öyle düşünüyordum. 240 GB SSD'yi seç, sonra otomatik biçimlendir ve kur düğmesine bas. Adımlar böyle değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam, ben de öyle düşünüyordum. 240 GB SSD'yi seç, sonra otomatik biçimlendir ve kur düğmesine bas. Adımlar böyle değil mi?

Ben kendim ayarlıyorum.

512MB boot.
4096MB swap.
Kalan depolamayı root bölümü olarak yazdırıyorum.

240 GB'lık SSD ye otomatik biçimlendirme yaptırabilirsiniz bir sorun olmayacaktır. Eğer GRUB kurulsun mu tarzında bir seçenek çıkarsa yüklemeyi tercih edin.

Ben kendim ayarlıyorum.

512MB boot.
4096MB swap.
Kalan depolamayı root bölümü olarak yazdırıyorum.

Ben o kadar anlamıyorum GNU/Linux'tan. O yüzden 240GB SSD'yi seçip otomatik biçimlendir seçeneğine basacağım.
240 GB'lık SSD'ye otomatik biçimlendirme yaptırabilirsiniz bir sorun olmayacaktır. Eğer grub kurulsun mu tarzında bir seçenek çıkarsa yüklemeyi tercih edin.

Tamam.

Aynı soruyu başka dağıtımlar için defalarca sordun ve bir çok konu açtın. Diğer dağıtımlar altında yaptığın dual boot kurulumları, Fedora altında da benzerdir, ufak farklar ve GUI değişiklikleri dışında neredeyse aynıdır. Forumun bu bölümünü gereksiz yere meşgul ettiğinin farkında olduğunu varsayarak, bu konuyu kilitliyorum.

Şunu da ekleyelim. Kurulum Kılavuzu :: Fedora Docs

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı