Feministler kadın erkek eşitliğini savunmaz

Bu ülkede bu toplum baskısıyla hanımı işe gidip ev işi yapan erkek etrafındakilerin baskısıyla 2 dakikacık yaşayamaz. "sen nasıl adamsın! Nasıl ev işi yaparsın!'

Bu dediğinde cinsiyetçilik bunun tam tersi kadınların yaptığı halide bir sürü var saatlerce bunları.

Ben mesaja yanıt vermiştim sadece.

Benim demek istediğim tüm mesajlarında yapıyorsun bunu :D
erkek etrafındakilerin baskısıyla 2 dakikacık yaşayamaz. "sen nasıl adamsın! Nasıl ev işi yaparsın!'

Bu dediğinde cinsiyetçilik bunun tam tersi kadınların yaptığı halide bir sürü var saatlerce bunları.

Benim demek istediğim tüm mesajlarında yapıyorsun bunu :D
"sen nasıl adamsın! Nasıl ev işi yaparsın!'' kötü gördüğüm bir görüş anladın değil mi? yani ben onu hor gördüğüm için öyle yazdım yani ben bu yazıları savunmuyorum.

Yukarıda bunun tam tersini yapan kadın var demişsin de zaten demek istediğim kadınlar ev işini yapıp erkek işe gidince bir şey olmuyor erkek ev işi yapıp kadın işe gittiğinde hor görülüyor.

"Sen nasıl adamsın! Nasıl ev işi yaparsın!" kötü gördüğüm bir görüş anladın değil mi? Yani ben onu hor gördüğüm için öyle yazdım yani ben bu yazıları savunmuyorum.

Onu anladım ama sen burada hep erkeklerin cinsiyetçilik yaptığını savunuyorsun.

Erkek etrafındakilerin baskısıyla 2 dakikacık yaşayamaz.

Demek istediğim bu her konuşmada erkek tarafını söylüyorsun. Bende diyorum ki bunun kadın veya erkek ile ilgisi yok kadın ile ilgili de bir sürü örnek verebilirim.

Onu anladım ama sen burada hep erkeklerin cinsiyetçilik yaptığını savunuyorsun.

Demek istediğim bu her konuşmada erkek tarafını söylüyorsun. Bende diyorum ki bunun kadın veya erkek ile ilgisi yok kadın ile ilgili de bir sürü örnek verebilirim.
İyi de ben orada erkeğin baskısını demedim ki Erkeğe yapılan baskı dedim..

İyi de ben orada erkeğin baskısını demedim ki erkeğe yapılan baskı dedim.

O zaman problem yok ben de katılıyorum söylediklerine örnek: hesapı erkek öder, erkek dediğin maço olur, kadınlar futbol oynayamaz gibi saçma şeylere ben de katılmıyorum. Ben bu saydıklarımın ayrımcılığın sadece erkekler yapıyor diyorsun sandım. :D

Merhaba öncelikle başlığı gören feministler hemen sinirlenmesin. Tabii ki eşitliği savunan feministler var ama bu çok azınlık bir feminist grubu yapıyor. Örnek olarak bir erkek kadına şiddet uygulayınca herkes tepki gösterirken kadın erkeğe uygulayınca insanlar gülüyor.
örnek:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yerli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yabancı.

Türkiye'de olan bu olay o kadar eminim ki hiç konuşulmayacak, haber sayfaları haberini yapmayacak veya feministler kadına linç, tepki göstermeyecek.

Bunun dışında erkeklerin boşandıktan sonra nafaka vermesi gibi saçmalıklar hakkında konuşulmuyor bunun hakkında konuşan savunan feminist tanımadım görmedim her gün sosyal medyada geziyoruz 1 günde en az 5 tane kadınları ve haklarını savunan içerik görürken neden hiç erkek haklarını veya yukarıdaki video gibi haberler popüler olmuyor? Bu güne kadar erkekleri hakkında feminist paylaşımlar konuşulmuyor? Ülkede çok fazla kandırılan erkek var kadın adamı kandırıp evleniyor sonra boşanıp ömür boyu nafaka alıyor hiç bu konu hakkında sosyal medya ayaklanmadı? Ayaklanmayı bırak doğru düzgün konuşulan olay yok. Ve bu adam asgari maaş alırken parasının neredeyse yarısından fazlasını nafakaya verirken nasıl yaşayacak? İnsanlar normalde asgari ücret ile yaşayamıyor. Ve gördüğüm kadarı ile adamın ne kadar nafaka ödeyeceği hakimin o anki keyfine bağlı. :D
Mükemmelsin dostum bu arada sağda solda kendilerinden kalıp olarak küçük birini gördükleri zaman olaya dahil olup direk hiç sorgulamadan fiziksel müdahalede bulunan kişiler adam değilsiniz.

O zaman problem yok ben de katılıyorum söylediklerine örnek: hesapı erkek öder, erkek dediğin maço olur, kadınlar futbol oynayamaz gibi saçma şeylere ben de katılmıyorum. Ben bu saydıklarımın ayrımcılığın sadece erkekler yapıyor diyorsun sandım. :D
Ohoo, ona bakarsan akşam yemeğini çıkartmak için sevgili olan kadınlar bile vardır bence.

Ohoo, ona bakarsan akşam yemeğini çıkartmak için sevgili olan kadınlar bile vardır bence.

Var bu arada. :D Tam tersi arkadaşlarına geçen kız ile yemeğe gittik hesabı ona ödettim diye anlatan ve bunu iyi bir şey gibi anlatan erkekler de tanıdım ve biliyor musun bu çocuk kızlar tarafından sevilen bir çocuktu anlayamıyorum nedenini. :D

Geri
Yukarı