Feministler kadın erkek eşitliğini savunmaz

Heroxira1

Picopat
Katılım
8 Şubat 2021
Mesajlar
569
Çözümler
1
Zaten TikTok videosu TikTok'da video çekmek için yapıyor ve bunu normal bir şey gibi görüyor insanların içinde yapıyor.
Aklıma coronavirüs challange diye klozeti elleyenler geldi, adamın olaya tepkisizliği adamın taciz edilmesi vs. adamla empati kurunca çok kötü oluyorum şahsen. (Karım eşim çocuklarım olsa sabrım böyle sınansa kötü hissederdim açıkçası)
 
KS
RamazanQs

RamazanQs

Picopat
Katılım
24 Kasım 2020
Mesajlar
235
Aklıma coronavirüs challange diye klozeti elleyenler geldi, adamın olaya tepkisizliği adamın taciz edilmesi vs. adamla empati kurunca çok kötü oluyorum şahsen.

Şahsen böyle bir olay yaşadığım için benim sinirimi daha çok bozuyor. :D 13 yaşında falan benden 3 yaş kardeşim gibi gördüğüm küçücük bir kız çocuğu ailesinden nasıl öğrenmişse artık. Arkadaşlarıma benim hakkımda keşke onun ile evlensek gibi(tabii çok daha erotik ve sapıkça) şeyler söylüyor arkadaşlarım da dalga geçiyordu. Anlatamayacağım derecede ağır erotik tacizlerde bulunuyordu ben de arkadaşlarım benimle dalga geçince tranva falan yaşayıp dışarı çıkmıyordum aynı mahallede yaşadığımız için ne zaman dışarı çıksam böyle olaylar yaşıyordum 2 yıl boyunca dışarı sadece markete çıktığımı hatırlıyorum sırf böyle olaylar yaşamamak için dışarı çıkmıyordum sonra asosyal oldum. :D taşındık büyüdüm gülüp geçiyordum artık falan ama bu seferde evi sevdiğim için dışarı çıkmıyorum pek. :D
 

Semihfuat32

Centipat
Katılım
27 Nisan 2020
Mesajlar
739
Merhaba öncelikle başlığı gören feministler hemen sinirlenmesin. Tabii ki eşitliği savunan feministler var ama bu çok azınlık bir feminist grubu yapıyor. Örnek olarak bir erkek kadına şiddet uygulayınca herkes tepki gösterirken kadın erkeğe uygulayınca insanlar gülüyor.
örnek:


Yerli.


Yabancı.


Türkiye'de olan bu olay o kadar eminim ki hiç konuşulmayacak, haber sayfaları haberini yapmayacak veya feministler kadına linç, tepki göstermeyecek.

Bunun dışında erkeklerin boşandıktan sonra nafaka vermesi gibi saçmalıklar hakkında konuşulmuyor bunun hakkında konuşan savunan feminist tanımadım görmedim her gün sosyal medyada geziyoruz 1 günde en az 5 tane kadınları ve haklarını savunan içerik görürken neden hiç erkek haklarını veya yukarıdaki video gibi haberler popüler olmuyor? Bu güne kadar erkekleri hakkında feminist paylaşımlar konuşulmuyor? Ülkede çok fazla kandırılan erkek var kadın adamı kandırıp evleniyor sonra boşanıp ömür boyu nafaka alıyor hiç bu konu hakkında sosyal medya ayaklanmadı? Ayaklanmayı bırak doğru düzgün konuşulan olay yok. Ve bu adam asgari maaş alırken parasının neredeyse yarısından fazlasını nafakaya verirken nasıl yaşayacak? İnsanlar normalde asgari ücret ile yaşayamıyor. Ve gördüğüm kadarı ile adamın ne kadar nafaka ödeyeceği hakimin o anki keyfine bağlı. :D
Nafaka vermenin neresi saçma?
 

qino88

Picopat
Katılım
26 Ocak 2021
Mesajlar
137
Çözümler
1
Yer
Dünya
@Conficker Belasi Niye kızgın attın bari bir açıklama yap. Biliyorum canice ve kötü bir şey ama senin hayatını zehir ediyor, köle oluyorsun. Tabi bir de şu erkeklerin sözde "adam"lığı da var o yüzden de oluyor böyle olaylar, hatta çoğu böyle.
 

M4VER1CK

Decapat
Katılım
20 Aralık 2018
Mesajlar
215
Makaleler
1
Çözümler
1
Zaten feminizmin amacı kadınları savunmak, neden erkeği savunsunlar ki ? Erkeğin erkeğe uyguladığı şiddeti ele alıp ''Erkek erkeğe şiddet uyguluyor/öldürüyor, eril şiddet'' diyorlar, kadın kadını dövünce veya öldürünce de umurlarında olmuyor, kadın erkeği öldürünce/öldürtünce de nefsi müdafaa yada hak etmiş oluyor, anca erkeğin kadını öldürmesinden besleniyorlar. Erkek şiddeti ve kadın cinayeti tabiri zaten cinsiyetçi bir söylem. Şiddetin dini, ırkı, cinsiyeti olmaz. Toplumdaki kadınların bir çoğunun erkek düşmanı ve lezbiyen olduğunu düşünüyorum. Bazılarının da tabi kuyruk acısı var.
 
Yukarı