Feministler kadın erkek eşitliğini savunmaz

Zaten feminizmin amacı kadınları savunmak, neden erkeği savunsunlar ki ? Erkeğin erkeğe uyguladığı şiddeti ele alıp ''Erkek erkeğe şiddet uyguluyor/öldürüyor, eril şiddet'' diyorlar, kadın kadını dövünce veya öldürünce de umurlarında olmuyor, kadın erkeği öldürünce/öldürtünce de nefsi müdafaa yada hak etmiş oluyor, anca erkeğin kadını öldürmesinden besleniyorlar. Erkek şiddeti ve kadın cinayeti tabiri zaten cinsiyetçi bir söylem. Şiddetin dini, ırkı, cinsiyeti olmaz. Toplumdaki kadınların bir çoğunun erkek düşmanı ve lezbiyen olduğunu düşünüyorum. Bazılarının da tabi kuyruk acısı var.
Çoğu düşüncenize katılıyorum lakin kuyruk acısı derken neyi kastediyorsunuz?

F
Merhaba öncelikle başlığı gören feministler hemen sinirlenmesin. Tabii ki eşitliği savunan feministler var ama bu çok azınlık bir feminist grubu yapıyor. Örnek olarak bir erkek kadına şiddet uygulayınca herkes tepki gösterirken kadın erkeğe uygulayınca insanlar gülüyor.
örnek:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yerli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yabancı.

Türkiye'de olan bu olay o kadar eminim ki hiç konuşulmayacak, haber sayfaları haberini yapmayacak veya feministler kadına linç, tepki göstermeyecek.

Bunun dışında erkeklerin boşandıktan sonra nafaka vermesi gibi saçmalıklar hakkında konuşulmuyor bunun hakkında konuşan savunan feminist tanımadım görmedim her gün sosyal medyada geziyoruz 1 günde en az 5 tane kadınları ve haklarını savunan içerik görürken neden hiç erkek haklarını veya yukarıdaki video gibi haberler popüler olmuyor? Bu güne kadar erkekleri hakkında feminist paylaşımlar konuşulmuyor? Ülkede çok fazla kandırılan erkek var kadın adamı kandırıp evleniyor sonra boşanıp ömür boyu nafaka alıyor hiç bu konu hakkında sosyal medya ayaklanmadı? Ayaklanmayı bırak doğru düzgün konuşulan olay yok. Ve bu adam asgari maaş alırken parasının neredeyse yarısından fazlasını nafakaya verirken nasıl yaşayacak? İnsanlar normalde asgari ücret ile yaşayamıyor. Ve gördüğüm kadarı ile adamın ne kadar nafaka ödeyeceği hakimin o anki keyfine bağlı. :D
Feminizm normalde eşitlik için var ama bazı kıt akıllı dişiler bunu 'kadınlar üstündür' e çevirdi.

Geri
Yukarı