Fen liselerine gidenler deli gibi ders mi çalışıyor?

Yani fen lisesine giden öğrenci diğer lisedekiler 5 çözüyorsa o 20 çözüyor gibidir. Yani sen az çözüp mesleğe de gidersin, yeterli bir biçimde çalışıp fene de gidersin. Herkes gideceği yere göre yapıyor işini. Hedefi olmayanın umurunda değil okul, nitelikli bir liseye gitmek isteyen de zaten gerekeni yapar. Deli gibi ders de çalışabilir isteyen ama bence buna 11. sınıftan önce gerek yok.

Insanlar esit degildir. Birisinin ilk dinlemede anladigi bir seyi baska birisi 2-3 kere tekrar etmeden anlayamiyor olabilir.
Gözlemlerime dayanarak, asıl önemli olanın piyano çalabilmek sonucuna vardım. Piyano çalabilenler daha başarılı, zeki ya da çalışkan oluyorlar.

Sadece fen lisesi değil. Benim okuduğum lise gibi %6-5 civarında ya da daha üstlerindeki herkes çalışıyor.

Az çalıştığını söylüyorsa büyük ihtimal çalışıyordur. Çünkü o tip liselerdekiler çalışmadığını söyleyip çalışır ve herkesten yüksek not alır.

Sadece fen lisesi değil. Benim okuduğum lise gibi %6-5 civarında ya da daha üstlerindeki herkes çalışıyor.

Az çalıştığını söylüyorsa büyük ihtimal çalışıyordur. Çünkü o tip liselerdekiler çalışmadığını söyleyip çalışır ve herkesten yüksek not alır.

Benim gibiler hariç. Haftaya sınavlar var ben Valorant oynuyorum.

Fen liselerine gidenler deli gibi ders mi çalışıyor? Ben buna evet diyorum. Ama bugün fen lisesinden çıkan bir 9. sınıf öğrenci, kendisinin az çalıştığını söylüyor. Bu ne kadar doğru?

Ya arkadaş, bunlar robot mu? Ya da bana mı öyle geliyor?
Bizzat masadan cevaplıyorum. Evet deli gibi ders çalışıyoruz. 11.sınıfım günde 4 ile 5 saat arası çalışıyorum.

Geri
Yukarı