Fen lisesi vs Anadolu lisesi

Olricc

Hectopat
Daha fazla  
Ben Kırıkkale'de yaşıyorum ve ilde 2 fen lisesi ve nitelikli olduğunu düşündüğüm bir Anadolu lisesi var hatta öyle bir nitelikli ki bazı insanların söylediğine göre birkaç yıl önce bir fen lisesinden neredeyse daha iyiymiş. Bu sene LGS akımındayım ve 2 ay kaldı, bu sürece kadar sınavlara girerken bile pek bir çalışmam olmadı ve hep yüksek aldım, hatta çözdüğümüz denemelerde puanım genelde 380-400 arasıydı. 2 ay kaldı ve ben yeni yeni çalışmaya başlıyorum yoğun bir şekilde bir program ile başladım ve şimdiden sıkıldım. Gitmek istediğim bu 3 lisenin puanları ise 435,417 ve 392 şeklinde. Bazen kendime acaba çalışmayı bıraksam mı diye soruyorum hem de çalışmayı sevmeme rağmen. Derslerle aram gerçekten iyi ama test çözmeye gelince başka oluyor. Sizlere sorayım dedim ne yapmalıyım? Ufak bir çalışma ile 390 puanı tutturabilir miyim? Bu sene konular genelde hep mantık üzerine kurulmuş bana kolay geliyor. Ek olarak yazılım okuyacağım ve rahat bir okul ortamı istiyorum sizce fen lisesi için yoğun bir çalışma mı yapayım yoksa kendimi gevşetip 392 puanlık lise için mi çabalayayım? Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 ay calisip fen lisesine gidebilecegini dusunuyorsan dene ve gor sonucu.
Neden gidemesin? Minecraft Premium Hesap satmadığı için mi? Eğer sen zeki değilsen başkalarına salça olma.
Soruya gelirsek, Fen Lisesi sayısal bakımından üstündür. Anadolu Lisesi daha genel. Eğer sayısal seçmeyeceksen Anadolu Lisesi tercihimdir.

Ben Kırıkkale'de yaşıyorum ve ilde 2 fen lisesi ve nitelikli olduğunu düşündüğüm bir Anadolu lisesi var hatta öyle bir nitelikli ki bazı insanların söylediğine göre birkaç yıl önce bir fen lisesinden neredeyse daha iyiymiş. Bu sene LGS akımındayım ve 2 ay kaldı, bu sürece kadar sınavlara girerken bile pek bir çalışmam olmadı ve hep yüksek aldım, hatta çözdüğümüz denemelerde puanım genelde 380-400 arasıydı. 2 ay kaldı ve ben yeni yeni çalışmaya başlıyorum yoğun bir şekilde bir program ile başladım ve şimdiden sıkıldım. Gitmek istediğim bu 3 lisenin puanları ise 435,417 ve 392 şeklinde. Bazen kendime acaba çalışmayı bıraksam mı diye soruyorum hem de çalışmayı sevmeme rağmen. Derslerle aram gerçekten iyi ama test çözmeye gelince başka oluyor. Sizlere sorayım dedim ne yapmalıyım? Ufak bir çalışma ile 390 puanı tutturabilir miyim? Bu sene konular genelde hep mantık üzerine kurulmuş bana kolay geliyor. Ek olarak yazılım okuyacağım ve rahat bir okul ortamı istiyorum sizce fen lisesi için yoğun bir çalışma mı yapayım yoksa kendimi gevşetip 392 puanlık lise için mi çabalayayım? Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler, iyi günler.
Hocam ben 7.sınıftayım, cidden bende ikilemdeyim çalışmaktan nefret ediyorum. Ders notlarım çok iyi ama çalışmıyorum hiç bir fikrim yok.

2 ay calisip fen lisesine gidebilecegini dusunuyorsan dene ve gor sonucu.
Konularda pek eksiğim yok ve genelde çıkan sorular bu sene Okuma Anlama olucak(en azından görünürde öyle)benimde pek bir beklentim yok ama bunu gerçekleştirmek oldukça mümkün,bunun canlı örneklerini ve analizlerini de gördüm zaten.
Bence okuldaki denemeleri ciddiye alma gevşek bırakıp sınavdan çıktıktan sonra ağlayabilirsin.
Aman hocam ne ağlaması :D

Olay çok soru çözüp fazla soru tipi görmekten geçiyor.Eski sistem teog olsa olabilirdi ancak sıkı çalışmadan güzel bir yer tutturamazsın.

Olay şu fen lisesinde hoca seni sıkar anadoluda salar umursamaz anlamadım dersen banane der kendin çalışabiliyosan bir farkları yok yani :)
Not:Fen lisesi çok egoludur ama anadolu tarafından geçilir genelde bilgin olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı