Fenerbahçe 1959 yılı öncesi 9 şampiyonluğunun verilmesi için TFF'ye başvurdu

Türkiye' de profesyonel futbol 1959' da başladı. Önceki şampiyonlukları saymak bir nevi mahalle maçında yapılan turnuvaları saymak gibidir.

TFF' nin 1959 öncesi Beşiktaş' ın 2 şampiyonluğunu sayması hata zaten.

Öyle yapılacaksa Türk takımlarının bütün futbol şampiyonlukları (1903 sonrası) sayılmalı. Bu durumda GS 37, FB 25, BJK 20, TS 6 şampiyonluk oluyor 4 büyüklerde.

Hocam herkesin derdi yıldız olmuş. Neye yarayacaksa. Kaç senedir Cl'ye gidemiyoruz bak.

Hocam futbol taraftarlarına başlı başına bir değişik. Kendi takımı neredeyse o orada. Haksızlık olsun veya olmasın fark etmiyor onlar için.

Arkadaşlar bir şey soracağım bana mı komik atıyorsunuz (böyle bir konu açtığın için) yoksa Fenerbahçeye mi?
Sadece futbolda olsa keşke ve hayır sana değil :).
Türkiye' de profesyonel futbol 1959' da başladı. Önceki şampiyonlukları saymak bir nevi mahalle maçında yapılan turnuvaları saymak gibidir.

TFF' nin 1959 öncesi Beşiktaş' ın 2 şampiyonluğunu sayması hata zaten.

Öyle yapılacaksa Türk takımlarının bütün futbol şampiyonlukları (1903 sonrası) sayılmalı. Bu durumda GS 37, FB 25, BJK 20, TS 6 şampiyonluk oluyor 4 büyüklerde.
Beşiktaş'a bunun yapılmış olması işleri biraz değiştiriyor evet.

Ali Koç beyler başarısızlığını örtmek için bu konuyu açtı tekrardan. Fenerli olsam utanırdım böyle bir şey oluyor diye.

Sayılmasını istediği şampiyonluklar zamanında daha dinozorlar hayattaydı.
157957852_277852480357142_3523957298384496834_n.jpg

Bu da tam bir muamma tabii:
157993243_2870104816558097_6875952033049812924_n.jpg

Sadece futbolda olsa keşke ve hayır sana değil :).
Teşekkür ederim hocam :).
Beşiktaş'a bunun yapılmış olması işleri biraz değiştiriyor evet.
Hocam bence de o şampiyonlukların alınması lazım.
Ali Koç beyler başarısızlığını örtmek için bu konuyu açtı tekrardan. Fenerli olsam utanırdım böyle bir şey oluyor diye.

Sayılmasını istediği şampiyonluklar zamanında daha dinozorlar hayattaydı.
Eki Görüntüle 909613

Bu da tam bir muamma tabii:
Eki Görüntüle 909614
Hocam ben bir Fenerbahçeli olarak utandım şahsen.

Ligden kalitesizlik akıyor :D. En az 5 yıldır saçma sapan rezil bir futbol izletiyorlar. 20 yıl önceki UEFA ile övünmek de saçma. 60 yıl önceki kupaları saydırmak da saçma. Biz size geçmişte onu bunu yapmıştık demek yerine gidin düzgün futbol oynatın. Ne zaman maç açsam uykum geliyor. Basketbol ve F1 devam.

Ligden kalitesizlik akıyor :D. En az 5 yıldır saçma sapan rezil bir futbol izletiyorlar. 20 yıl önceki UEFA ile övünmek de saçma. 60 yıl önceki kupaları saydırmak da saçma. Biz size geçmişte onu bunu yapmıştık demek yerine gidin düzgün futbol oynatın. Ne zaman maç açsam uykum geliyor. Basketbol ve F1 devam.
F1'de de tifosiler var :D

Aynen öyle hocam. Ama olsun biz GS'yi 6-0 yendik (!).

Başlıkta da görüldüğü gibi Fenerbahçe 1959 yılı öncesi alınan 9 şampiyonluğun verilmesi için Tff'ye başvurdu. Ben bir Fenerbahçe'li olarak saçma görüyorum. Üzerinden neredeyse asır geçecek ve bu şampiyonluklar geri isteniyor. Nereden şampiyonluk koparırız diye bakıyorlar herhalde.
kaynak;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

basın açıklamasının fotoğrafı;

Eki Görüntüle 909597

Fenerbahçe sadece istediği şampiyonlukları sayıyor. 1959'dan öncesi sayılıyorsa İstanbul şampiyonlukları da sayılsın diyor GS'liler FB'liler yok o sadece İstanbul ligi diyor. O zaman 1959'dan önce de TFF yoktu olsun biz şampiyon olduk.

Yeni konular

Geri
Yukarı