Fenerbahçe'nin 2013-2014 Sezonu Formaları

Katılım
25 Ağustos 2012
Mesajlar
2.705
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
1.116
Yer
Kırşehir
Fenerbahçe'nin yeni sezon formaları Hollanda'nın PSV Eindhoven takımıyla oynayacağı hazırlık maçı öncesi satışa sunuldu. İşte sarı lacivertlilerin yeni sezonda giyeceği formalar...


Fenerbahçe'nin yeni sezon formaları Hollanda'nın PSV Eindhoven takımıyla oynayacağı hazırlık maçı öncesi satışa sunuldu.

"2013-2014 Efsane Çubuklu Forma", "2013-2014 Deplasman Forması" ve "2013-2014 Taraftarın Gücü Forması" adı altında satışa sunulan formalarla ilgili kulübün internet sitesinden yapılan açıklama şöyle;

"2013 - 2014 sezonu için hazırlanan 3 farklı formanın her biri, "kulübün köklü geçmişi", "sporcular" ve "efsane taraftarlar" olmak üzere Fenerbahçe Spor Kulübü'nün temellerini oluşturan üç değere atfedildi.

2013-2014 EFSANE ÇUBUKLU FORMA
Fenerbahçe Kulübü'nün ilk amblemi, Fenerbahçe burnunda ışık saçan beyaz fenerdi. Gücünü köklü geçmişinden alan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün ilk logosu olan fenerin yansımaları, 2013 - 2014 sezonunda Efsane Çubuklu Forma'nın tasarımına farklı bir geçiş tekniği ile yansıtıldı. Fenerin ışığının gücü formanın bütününde sarıdan başlayıp laciverte geçerek klasik "Çubuklu" konseptiyle birleşti ve modern bir tarzda kendisini yeniledi. Yeni sezonda Efsane Çubuklu Forma, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün ilk amblemini oluşturan fenerin ışığından ve kulübün köklü tarihinden güç alarak, yepyeni ve modern bir yorumla taraftarların beğenisine sunuluyor. Efsane Çubuklu Forma'da kullanılan metal efektli logolar da yenilikçi bir detay.

2013-2014 DEPLASMAN FORMASI
2013 - 2014 sezonunun Deplasman Forması, kullanılan ana renk olan beyazın saflığı ve gücünü de arkasına alarak Fenerbahçe'nin dokuz şubesini formanın üzerine gofre çizgilerle taşıyor ve Fenerbahçe'nin sadece bir futbol kulübü değil, spor kulübü olduğu gerçeğinin altını çiziyor. Dokuz şubeyi temsil eden tasarımıyla Deplasman Forması futbolcuların her deplasmanda, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün bünyesindeki diğer branş sporcularının gücü ve heyecanıyla, kendilerini evlerindeymiş gibi rahat hissetmelerini sağlıyor.

2013-2014 TARAFTARIN GÜCÜ FORMASI
Taraftarın Gücü Forması ile taraftarın, Fenerbahçe Spor Kulübü' nün mazisi ve sporcularıyla birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü'nün en önemli güç kaynağı ve varoluş sebebi olduğunun altı çiziliyor.

2013 - 2014 sezonu için özel olarak tasarlanan Taraftarın Gücü formasının göğüs kısmında Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda her maç öncesi geleneksel hale gelen sahnelerden biri olan ve özel bir müzik eşliğinde tribünlerin topluca atkılar eşliğinde büyük bir coşkuyla yaptığı bir seremoninin fotoğrafı yer alıyor. Taraftarların hep birlikte atkılarını havaya kaldırarak ritim tuttuğu bu sahne forma üzerinde modern bir şekilde stilize ediliyor. Maviden sarıya geçişli renk ve çizgilerle detaylandırılarak oluşturulan "kalkan ve zırh" yapısıyla, sahada kulüpleri için mücadele eden sporcuların Fenerbahçe Spor Kulübü'nün büyük taraftarının desteği ve koruması altında olduğunun mesajı veriliyor. Sahada galibiyet için mücadele eden futbolcuların tribünlerde onlara birlikte terleyen, tek vücud olan Fenerbahçeli taraftarın Gücünü göğüslerinde taşıyacak olmaları bu formanın ana temasını oluşturuyor."

Kaynak: İşte Fenerbahçe'nin yeni sezon formaları
 

S.T.R.A.N.G.R.

Kilopat
Katılım
30 Mart 2013
Mesajlar
1.396
En iyi cevaplar
1
Beğeniler
396
Deplasman forması hoşuma gitti :like: Taraftarın gücü de fena değil oyuncunun üstünde görmek lazım bir de.
 

S.T.R.A.N.G.R.

Kilopat
Katılım
30 Mart 2013
Mesajlar
1.396
En iyi cevaplar
1
Beğeniler
396
Güzel güzel :like: Genelde pek sevilmemiş ama ben beğendim. Aslında Webo beyaz formayı, Kadlec maviyi giyse daha iyi olurmuş :D
 

Heisenberg

Hectopat
Katılım
1 Ocak 2011
Mesajlar
196
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
52
En sağdaki taraftar forması çok iyi olmuş. Üzerinde taraftarların atkıyla yaptıkları şölen var. Güzel tasarım.
 

mistunder

Hectopat
Katılım
7 Mayıs 2013
Mesajlar
90
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
7
Alex'te görmeyince tadı kalmadı yeni lansmanların..
 
Yukarı