Feren OS AMD yazılımı nasıl yüklenir?

Daha fazla  
Windows'ta kurulumda otomatik gelen AMD yazılımı vardı oradan ekran renk ayarları (sıcaklık, kontrast, doygunluk vs.) oyun modu, espor modu gibi şeyler ayarlayıp seçebiliyordum. Yazılımın adını bilmiyorum galiba Radeon Software'di, bunu Linux Feren OS'ta nasıl yükleyebilirim?
Edit: Evet Radeon Software yazılımın adı.

Dosya Ekleri

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    21,5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Maalesef Linux için sadece NVIDIA'ya özel bir kontrol paneli var şu an. Çok eskiden AMD'nin Catalyst Control Center'i vardı ama artık kullanılıyor mu bilmiyorum, ekran kartınız eski ise eski sürücü kurarsanız gelebilir ancak önermiyorum en güncel sürücüyü kullanın. Ek olarak da bu Catalyst Control Center'ın gelmesi için kapalı kaynak bir AMD sürücüsü kurmak gerekiyor bu da bir eksi aslında açık kaynak sürücü kapalı kaynak sürücüye göre daha iyi çalışıyor.

1622898312816.png

Ek olarak sürücü yüklemesin, şu an da sistemde açık kaynak AMD sürücüsü bulunuyor olması lazım üstüne kurarsa sorun olabilir. Ek olarak attığınız bağlantıdaki yazılım sadece Windows için.
Hocam bu arada bilgin varsa burada yükseltilebilir yazanları hangi komutla yükseltebilirim ?

Dosya Ekleri

• IMG_20210605_162423.jpg
    IMG_20210605_162423.jpg
    129,3 KB · Görüntüleme: 43
Kapalı yada açık kaynak sürücü fark etmiyor, Radeon Software yok Linux için.
Alternatif olarak Radeon profile, CoreCtrl kullanılabilir, ancak bazı özellikler eksik veya çalışmıyor olacaktır.

Açık ve kapalı kaynak sürücüler arasında performans olarak neredeyse hiç fark yok ayrıca.

Kapalı yada açık kaynak sürücü fark etmiyor, Radeon Software yok Linux için.
Alternatif olarak Radeon profile, CoreCtrl kullanılabilir, ancak bazı özellikler eksik veya çalışmıyor olacaktır.

Açık ve kapalı kaynak sürücüler arasında performans olarak neredeyse hiç fark yok ayrıca.
Hocam o yüzden değil de, ekran doygunluğunu falan ayarlıyordum ondan lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı