Fernando Alonso Aston Martin ile anlaştı

Makaleler
12
Daha fazla  
2023 sezonundan itibaren Fernando Alonso Aston Martin ile çok yıllı bir anlaşma imzaladı.

Büyük sürpriz oldu. Alpine şu an griddeki en hızlı 4. araç konumunda.

Alonso'nun açıklamaları da önceliğinin Alpine olduğu yönündeydi. Bu kadar tutarsız açıklamaların olduğu başka bir seri yok herhalde. Adamlar yalan makineleri gibi bir dedikleri diğerini tutmuyor.

Alpine büyük bir pilot kaybetti. Bu senede puan durumunda Ocon'a göre geride olsa da çok daha iyi bir performans gösterdi. Alpine Alonso'yu arar.

Bu anlaşma ile beraber Oscar Piastri'nin seneye Alpine'de olması garanti. Piastri'nin gelmesine sevindim.

Ayrıca Mick Schumacher'in'de Haas ile devam edeceği netleşiyor böylelikle. Vettel yeri için Mick Schumacher'i aday göstermişti.

Dünkü yarıştan sonra Ocon'un mallıklarına daha fazla katlanamayacağına karar vermiş olsa gerek.

Ayrıca seneye Alpine şampiyon olursa şaşırmam.
1659353118756.png

Net bir birinci pilot yoktu Alpine'de Ocon'un Fransız kimliğinden dolayı. O nedenle direkt birinci pilot olmak istediği bir takıma gitti.

Aston Martin, Alonso'yu direkt birinci pilot olarak getirmek istemese de Alonso performansıyla buna zorlar, Stroll'u silip süpürür.

Alpine'den de bir cacık olmaz.

Kariyeri boyunca hatalı karar vermek konusunda Alonso üstüne yok. Alpine ile seneye daha da başarılı olabilirdi. Aston Martin 2 yıldır beklentilerin çok altında.

F1 çok hoşuma gidiyor ama fazla takip edemiyorum. Leclerc'in son zamanda yaşadığı şeyler hakkında da bir blog yazabilir misiniz? Ferrari ekibinin çok fazla hata yaptığını okudum ama net bir bilgim yok.

Dünkü yarıştan sonra Ocon'un mallıklarına daha fazla katlanamayacağına karar vermiş olsa gerek.

Ayrıca seneye Alpine şampiyon olursa şaşırmam.
Eki Görüntüle 1470830
Alonso'ya yaptığı savunmanın yüzde beşini diğer pilotlara yapsa gam yemeyeceğim.

F1 çok hoşuma gidiyor ama fazla takip edemiyorum. Leclerc'in son zamanda yaşadığı şeyler hakkında da bir blog yazabilir misiniz? Ferrari ekibinin çok fazla hata yaptığını okudum ama net bir bilgim yok.
images.jpeg

Alpine'nin neden sürekli Ocon'u savunduğu ortaya çıkmış oldu böylece. Geçen sene Alonso, Ocon'a söyleyin aslan gibi savunma yapsın dediğinde bile yapmadı ama bu hafta Alonso'ya karşı yaptı bunu. Gerçekten kendi takım arkadaşına. Tamam Alpine'nin durumu Aston'dan iyi fakat Alonso gördüğü o muameleyi haketmiyor.

Umarım Alonso için iyi olur Aston'da önümüzdeki sene için çok iyi bir araç verir. Yoksa Alonso'yu daha da aşağılarda görmek çok kötü olacak.

Böylesine büyük, kendisinden daha genç pilotlara taş çıkartan bir şampiyona yakışmayacak kararlar. Lakin ne yaparsın adam hala yanlış karar vermekte zirvesini korumaya devam ediyor. F1 ve izleyiciler adına yine garip bir haber. Umarım Aston bizi yanıltır da Nando'nun o büyük performansını görmeye devam ederiz.

Böylesine büyük, kendisinden daha genç pilotlara taş çıkartan bir şampiyona yakışmayacak kararlar. Lakin ne yaparsın adam hala yanlış karar vermekte zirvesini korumaya devam ediyor. F1 ve izleyiciler adına yine garip bir haber. Umarım Aston bizi yanıltır da Nando'nun o büyük performansını görmeye devam ederiz.
Yani tam olarak istediğiniz nedir anlayamadım? Bu yorumu yapıyorsunuz iyi güzel hoşta büyük takımların kadrolarının hepsi belli hepsinin kontratı var. Alonsa gidebileceği takımlar arasından seçim yaptı. HAAS'ta Mick var sözleşmesi yenilenmeyen o da büyük ihtimalle devam edecek. Aston bir koltuk boşa çıktı. Williams koltukları boşta şu anda. Her pilot büyük takımlara gitmek ister ama hepsinin kadrosu belli. Alpine'nin gelişebileceğini sanmıyorum artık bütün umutlarımı yok ettiler. Özellikle Ocon'u kayırıp Alonso'yu bitirmeye oynamalarıyla hepten gözden düştüler. Umarım Aston iyi bir araç verir.

Oh be, Danny Ric daha da kötü bir takım seçimi yapamayacak (!)

Nando, neden amca ya?
Ferrari, Macar GP'sinde çok kolar 1-2 yapabilecekken Leclerc'i hafif yıpranmış medium'lardan hard'lara değiştirdi niyeyse. 4-6 yaptılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı