Ferrari model müdür koltuğu BNW1656 incelemesi

Ürünümüzü Hepsiburada.com'dan 280 TL'den satın alabilirsiniz. Kargosu oldukça kısa bir sürede getiriyor.
Siparişi pazar akşamı verdim. Salı sabahı kapımdaydı.

Ürünümüzün 2 adet farklı modeli bulunmakta.

1-) http://www.hepsiburada.com/liste/fe...643_15312_60001663_15321%7d&fh_refview=lister
2135677.jpg

Bizim incelemesini yaptığımız koltuk yukarıdaki linkteki koltuk. Dikkatinizi çeken ilk şey tasarımı olacaktır.

2-) http://www.hepsiburada.com/liste/fe...643_15312_60001663_15321%7d&fh_refview=lister
2135678.jpg

Bu koltuk ise 20 TL daha ucuz. Ben neden 20 TL fazla verip kırmızı koltuğu alayım diyebilirsiniz.
Cevap : 20 TL pahalı olan koltuğun kollukları açılıp kapanabiliyor. Ancak 20 TL ucuz olan koltukta böyle bir özellik yok. Sabit kollar.
280 TL'lik kırmızı renkli koltuğu almanızı öneririm.

Evet iki koltuk arasındaki farkı anlattıktan sonra incelememize geçebiliriz.

Koltuğumuz büyük bir kartonun içerisinde geliyor. Oldukça ağır. Tek başına o kadar da kolay taşınamıyor. 2 kişi olmanızda fayda var.

RMW6m53.jpg

Ürünümüzün kutu içeriğine bakıyoruz demeyeceğim, karton içeriğine bakıyoruz :)
Resimde görmüş olduğumuz kağıtta, ürünle beraber gelen parçalar ve nasıl monte edeceğimiz gayet açık bir biçimde anlatılıyor. Ki zaten kurulumu çok basit.

6pqOTWk.jpg

Büyük parçalar yerine ufak parçaları görelim. Zaten hem video hem de resimler ile montaj aşamasından ürün incelemesine kadar her şeyi ayrıntılı bir biçimde anlatılıyor.
Bu resmi göstermemdeki amaç şu : Ürünün vidalarını görünce tüh dedim. Çünkü evde tornavida türü şeyler var. Montajı yapamayacağım dedim.
Ancak vidaların sağ tarafında gördüğünüz 2 adet parçayı da yollamışlar ve kalitesiz değiller. Kurulumu bunlar ile yapıyoruz.
Başka alet veya edevata ihtiyaç duymuyoruz.

Resmin en sağ tarafında bulunan 8 adet kapakçık koltuğun metal kısmı ile birebir aynı renkte ve vidaların üzerine kapatılıyor. Bu sadeye görüntü kirliliği engellenmiş oluyor.

VR3uuDM.jpg

Vidaların dışında yukarıda gördüğünüz parçaların dışında

2 adet hareketli kolluk
1 adet sırt kısmı
1 adet oturak kısmı
1 adet oturak kısmının altında bulunan yükseklik ve arkaya yaslanma ayarının bulunduğu parça
5 adet tekerlek
1 adet yıldız şeklindeki ayaklık gelmekte.

Montaj aşamasını aşağı kısımlarda göstereceğim.

İsterseniz ürünün olumlu ve olumsuz yönlerinden bahsedelim.

Olumlu Yönleri :

Ürünün şahane bir tasarımı var.
Göründüğünden daha büyük bir koltuk.
Sırtınızı geri yasladığınızda belinizin boş kalmadığını hissediyorsunuz.
Sırtımız ve malum bölgemizin temas ettiği bölgeler deri değil, gözenekli bir yapı.
Dolayısıyla terleme yapmıyor.
Sadece sırt ve oturak kısmının köşeleri deri. Ortası gözenekli bir yapı.
Tekrar söyleme gereği duyuyorum, tasarımı gerçekten çok güzel.
Tek parça halinde sırt kısmını elime alınca işte budur dedim.
Yükseklik ayarı ve geriye doğru salınabilmesi.
Yani ister aşağı-yukarı, ister geri veya ileri hareket edebiliyor. Koltuğun alt kısmında yayın ayarı var. İsterseniz sert oluyor, isterseniz gevşek.
Kolları hareket edebiliyor. Sırt kısmına kadar geri gelebiliyor. Şahane bir özellik.
Kollarının 4 adet bağlantı noktası var. Bu kollar oturak ve sırt kısmını birbirine kenetliyor.
Zaten parçalar iç içe geçecek şekilde dizayn edilmiş. Kesinlikle çok sağlam.
Malzeme kalitesi oldukça iyi. Derisinden dikişlerine, dikişlerinden metal parçalarına kadar hepsi sağlam.
Kısacası insana huzur veriyor. O koltukta oturduğu için ayrıcalıklı hissediyor kendini.
Gerçekten müdür gibi hissettiriyor.

Olumsuz Yönleri :

Ürünün sadece sırt kısmı arkaya yaslanıyor olsa güzel olurdu.
Ürün geriye yaslanıyor ancak oturak ve sırt kısmı ile birlikte.

Yani sürekli 100 derecelik bir açı ile oturuyorsunuz.
Ancak hareketli kolların yanında bu özelliği eklemek o kadar da kolay olmasa gerek.
Ben bu özelliğin eksikliğinden ötürü hiçbir sıkıntı çekmedim.
Gayet rahat bir biçimde oturuyorum. Olsaydı daha iyi olurdu diyorum yani.

Montaj Aşaması :

1-) Koltuğun oturak kısmı ters çevrilir ve amortisör kısmı, 4 adet vida ile sabitlenir.
2-) Kolluk kısmının arka tarafında bulunan vida sıkıştırılır, kontrol edilir. Aksi halde kolluk kısmı çok gevşek olur, sallanır. Fazla güç uygulamadan vidasını sıkarsanız iyi olur.
3-) Oturak kısmını alıp kollukların teki ile birleştiririz. Zaten iç içe geçecek bir sistem kullanılmış.
Parçalar yerine oturduktan sonra oturak kısmındaki 2 adet vidası takılır ve plastik kapakları kapatılır.

yHuHOhp.jpg

Sıra geldi sırt kısmı ile birleştirmeye. Koltuk yan yatık şekildeyken sırt kısmı yaklaştırılır. Yine aynı şekilde biraz güç uygulayarak iç içe geçen vida kısımlarına denk getirilir.
Parça yerine oturunca 2 adet vidası ile sıkıştırılır ve kapağı örtülür.
Artık sırt ve oturak kısmının sağ veya sol tarafı birleşmiş olur.

V80fhDw.jpg

Aynı şeyleri tekrar tekrar yamayalım. Aynı işlemi diğer tarafta da uyguluyoruz. Görmüş olduğunuz gibi koltuğumuzun sır ve oturak kısmı eksiksiz bir biçimde birleşti.

6xGUuzD.jpg
Ve kollarını da açalım. İşte 2. aşamayı kontrol etmeden atlarsanız bu kollar çok sağlam olmaz. Vidası gevşek ise sıkın ki sağlam olsun.

UtjbL6b.jpg

3-) Ayaklık kısmına geçtik artık. Öncelikle pistonumuzu alıyoruz ve turuncu kısmı yukarıda kalacak şekilde yıldız ayaklığımızın ortasına geçiriyoruz. Biraz bastırıyoruz ki yerine otursun.Pistonu oturturken sadece itmeniz yeterli, vida tarzı bir şeye ihtiyaç duymayacaksınız.

Daha sonra 5 adet tekerliği yıldız ayaklık ile birleştireceğim. Aynı şekilde vidaya ihtiyaç duymuyorsunuz.
Tek yapmanız gereken tekerleklerin uç kısmını yıldız ayaklığa dayayıp ittirmek. 5-10 kiloluk bir güç uygulayınca tekerlekler yerine oturuyor.

Bu işlemlerden sonra ayaklık kısmı şu hale geliyor :

g6aHwOv.jpg

Piston kısmının gözükmemesi için plastik kaplamasını takıyoruz. Bu kısım 3 parçadan meydana geliyor. En üstte küçük parça, bir altında daha büyüğü, en altta ise en büyüğü.
Bu parçayı da takınca tekerlek şu hali alıyor ve montaj neredeyse bitmiş oluyor :

tRbaB9w.jpg

Daha sonra tek yapmanı gereken koltuğu alıp pistonun üzerine koymak ve bastırmak. 10-20 kiloluk bir güç ile bastırın oturak kısmından, daha sonra siz oturun.
Tüm bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra koltuğun son hali bu oluyor :

da4r61f.jpg

Şuraya dikkat çekmek istiyorum. Resimlerde göründüğünden kat kat daha şık duruyor. Aynı oranda da rahat bir koltuk.

Koltuğumuzun arkadan görünümü, en az önden görünümü kadar şık...

r2K5VL3.jpg

Ve kollarını açınca ne kadar havalı bir hale geldiğini de görüyorsunuz :)

wzp6ESG.jpg

Ürünün sırt kısmında bulunan gözenekli, ızgaralı yapıya dikkat çekmek istiyorum. Elimde var olan kameralar ile o açıyı yakalayamıyorum.
Ürüne şıklık katan şey de bu. Gözenekli sünger tarzı yapı çok şık durmasına sebep oluyor. Yakından görseniz bırakamazsınız koltuğu.

tasq2ou.jpg

Ve ürünün inceleme videosu ile sonlandırıyoruz. Videoda her parçası ayrı ayrı gösteriliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan bu koltuğun nerede satıldığı hakkında bir bilgim yok ancak modeli belli. Üretici firma Tekzen mobilya olsa gerek.
Bunun dışında yalnızca bu modele bağlı kalma, bu imajda farklı model koltuklar da geliyor Hepsiburada.com'a.

Cevabınız için teşekkürler. Zamanında Tekzen mobilyaya gittim, malesef stoklarında kalmamıştı. Üretici firmayı tespit etmeye çalıştım, sanırım Adore mobilya idi galiba, oradada tevellülden kalkmış. Bu modeli özelikle bulmaya çalışmamın sebebi, birkaç yıl once bu modeli koçtaşta denemiştim, ve (bu fiyat grubunda) sırt yapıma gore böylesine tam oturan daha ergonomik bir modele henüz rastlamadım. Tabi o zaman ihtiyacım yoktu ve yinede şimdi almadığıma biraz pişman odum. Internette bir kaç benzer model buldum farklı üreticilerden fakat oturup deneyemeden nasıl olacağı anlaşılmıyor tabi. Neyse olmazsa artık başka bir model bulacağız, yinede teşekkürler.

Adore bu model koltukların her daim yeni bir jenerasyonunu sunar piyasaya, Hepsiburada'da rastlamışsındır.
Veya direkt olarak firmanın kendi resmi sitesinde.

Ve koltuk alırken ayarlanabilir olmasına dikkat et, az önce Arka Sokakların son bölümünü bitirdim, belim 2 büklüm :)

Bu konunuzu daha önce görmemiştim sanırım.

Her zamanki gibi yine güzel bir konu açılmış tarafınızca. Elinize, ağzınıza sağlık.(y)

Siz koltuğu alalı, aradan 1 seneden fazla zaman geçmiş. Koltuğun durumu ne ? Videoda koltuğu met etmenize değmiş mi Rıza Baba ?:)

Bu konunuzu daha önce görmemiştim sanırım.

Her zamanki gibi yine güzel bir konu açılmış tarafınızca. Elinize, ağzınıza sağlık.(y)

Siz koltuğu alalı, aradan 1 seneden fazla zaman geçmiş. Koltuğun durumu ne ? Videoda koltuğu met etmenize değmiş mi Rıza Baba ?:)
1 seneyi aşınca çok temas ettiğimiz deri bölgelerde yıpranmalar oldu haliyle :)
Sırt kısmı ilk günki gibi, bir yıpranma olmadı.
Bana kalırsa 300 lirayı daha anlamlı bir yere harcayamazdım :)
İleride kendime bir koltuk alırsam 700 liralık ayarlanabilir modellerine yöneleceğim :)

Merhaba, biliyorum bu konu oldukça eski ama size sırf bu koltuk hakkında sormak için üye oldum. Direkt mesaj atma seçeneğini aradım ama ilk bakışta bulamadım dolayısıyla kusuruma bakmayın buradan soruyorum. Bahsedilen Ferrari model müdür koltuğunu uzun bir süredir aramaktayım. Ülkenin herhangi bir mağazasında stoklarda, depolarda, bir yerlerde kalmış olup da 1 adet bulma ihtimalimiz var mıdır acaba?

Teşekkürler.
Ben bir kaç ay önce çok aradım bulamadım.

Hayırlı olsun. Okurken gözümden kaçmış. Oturduğumuz yer deri değilmiş. deri olup olmadığını soracaktım. Bu arada benimde kasa incelemem olacak yakında. Hatırlarsan Corsaır 660t graphıte serisinden kasam vardı. Servise yolladım tamir edemeyince para iadesi yaptılar yerine başka bir model aldım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı