Fetih 1453, Yorumlarınız

Heisenberg

Kilopat
İzlemek fırsatına erişmiş bulunuyorum.

Öncelikle film akşam akşam gülme nöbetlerine soktu beni. Kaliteli bir çekim var tamam ama oyunculuk konusunda sıfırlar.

Bi' sahne vardı hani gemiler kaçıyor arkadan yakalayamıyorlar da padişah bağırıyor:
-Yakalayın şu gemileriiaaaaa, yakalayıııaaaan (ses titriyor)

Bundan sonrakiler için için ilham kaynağı olacağı kesin. Burada yapılan hatalar yapılmaz, umarız.

Biz beceremiyoruz bu tarz filmleri çok geriden geliyoruz abi. Ben anlam veremiyorum vatandaş filmden çıkıyor yorumlarınızı alalım, vay efendim böyle bir yapıt böyle bir oyunculuk yok, böyle bir şey. Anlata anlata anlata bitiremediler bende aldanıp sinemaya gidecektim ki işim çıktı. Kaynadı gitti, neyse indirip korsanını izledim, içimden de ikiyi orijinalini alsaydım demedim arşive eklemeyecek bir film.

"Kaliteli bir tarih filmi çekelim." diye değil de "İnsanların milliyetçi duygularına hitap etsin, sadece tarih olursa da sıkıcı olur en iyisi Ulubatlı Hasan'ın aşkına da geniş yer verelim sıkılmasınlar. Bu sene de iyi hasılat kaldırırız." düşüncesiyle çekilmiş bir film olarak görüyorum. Filmin yönetmeni Faruk Aksoy'un diğer filmlerine de bakarsanız demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

Geri
Yukarı