FH 5 Orijinal ve korsan oyun arasında performans farkı var

İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Oyunu satın almadan önce korsan ile denemiştim ve performansından oldukça memnun idim. Bugün satın aldım ama çok kötü bir performans almaktayım korsan sürüme göre. Korsanda %1 FPS bile 60-65 iken tamamen aynı grafik ayarlarında orijinalde sürekli droplar olmakta ve %1 FPS 25-30'lara kadar düşmekte. Ek olarak işlemci kullanımı da orijinalde oldukça yüksek ve dengesiz. Bunun sebebi nedir ve tavsiyeleriniz var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu satın almadan önce korsan ile denemiştim ve performansından oldukça memnun idim. Bugün satın aldım ama çok kötü bir performans almaktayım korsan sürüme göre. Korsanda %1 FPS bile 60-65 iken tamamen aynı grafik ayarlarında orijinalde sürekli droplar olmakta ve %1 FPS 25-30'lara kadar düşmekte. Ek olarak işlemci kullanımı da orijinalde oldukça yüksek ve dengesiz. Bunun sebebi nedir ve tavsiyeleriniz var mıdır?
Sebebi korsan sürümünün daha iyi olması.

Kopya koruma sistemi daha agresif olduğu için performansını olumsuz etkiliyor olabilir. Korsan sürümde kopya korumalar kökten iptal edildiği için ona ayrılacak sistem kaynağı da oyunun kendisine ayrılıyor. Haliyle daha yüksek performans alıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı