FH 5 Orijinal ve korsan oyun arasında performans farkı var

İşletim sistemi
Windows 10
Aynı mekanlarda tek kişilik mi oynuyorsun?
Mekânlar aynı ancak oyunda online araçlar var muhtemelen. Emin olmak için interneti kesip bir kez daha deneyeceğim. Yine de bu kadar fark fazla değil mi ?

Saçmalık işte, kendileri de biliyor oyunun hemen crackleneceğini ama hala DRM koymaya devam ediyorlarlar. Cracklenmesi 1 gün bile sürmesi, FH4'ün crackinde biraz değişiklik yaptılar.
Aslında bir yöntem var.

Microsoft Store (Xbox)'dan indirilip UWPDumper ile çıkartılırsa crack benzeri bir şey oluyor. Yani Xbox Game Pass üyeliği bitse veya satın alınmış hesaptan çıkış yaparsak da oyun açılıyor galiba. Öyle galiba silinebilir crack koruması.

İşlemcin belki de sınırda kalıyordu ve biraz yük binince drop yaşamaya başladın.
Tam olaral drop değil de anlık takılma oluyor o esnada da %1 FPS normalde 70-80 FPS alırken 20-30 düşüyor ve kasma hissi oluşuyor.

İşlemciye anlık yük biniyor sanırım. Sisteminiz nedir?
Laptop kullanıyorum. i7 10750H 2x16 GB RAM ve GTX 1660 Ti. Sıcaklıklar normal. Frekanslar korsan sürüm gibi değil yük bindiği için daha düşük işlemcinin. Offline deneyeceğim fark var mi diye.
@Yunus Emre Gürbüz Çevrimdışı modda korsana çok yakın performans. Online modda oyundan kaynaklı bir sorun da olabilir bence. Sistem kaynaklı ise de bu sisteme benzer sistemler bu oyunu online olarak keyif alarak oynayamayacak mı ? Güncellemeler ile bir umut düzelir umarım.

Son düzenleme:
Laptop kullanıyorum. i7 10750H 2x16 GB RAM ve GTX 1660 Ti. Sıcaklıklar normal. Frekanslar korsan sürüm gibi değil yük bindiği için daha düşük işlemcinin. Offline deneyeceğim fark var mi diye.
@Yunus Emre Gürbüz Çevrimdışı modda korsana çok yakın performans. Online modda oyundan kaynaklı bir sorun da olabilir bence. Sistem kaynaklı ise de bu sisteme benzer sistemler bu oyunu online olarak keyif alarak oynayamayacak mı ? Güncellemeler ile bir umut düzelir umarım.
Online'daki sistem kullanımı daha fazla görünen o ki, bu sistemle bir sıkıntı yaşamıyor olmanız lazım, oynadığınız grafik ayarlarını atar mısınız?

Online'daki sistem kullanımı daha fazla görünen o ki, bu sistemle bir sıkıntı yaşamıyor olmanız lazım, oynadığınız grafik ayarlarını atar mısınız?
Ultra ön ayarlarda. High ile de denedim haritada online sürücüler olunca performans kötüleşiyor. Ek olarak da oyundan atma sorunu yaşıyorum. Acaba Steam sürümü ile Microsoft Store sürümü farklı olabilir mi performans vs. anlamında ?

1637781372950.png

Bu işlemci kullanımı normal değil diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı