FH4 anlık FPS düşüşleri

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar. Steam'den aldığım FH4'ü yükledim. Laptopum GL65 Leopard SFK-062, RTX 2070 ve i7-10750H var.
Sıkıntım şu ki, normalde her şey en yüksekte iken 90 FPS civarı alıyorum. FPS'i sabitleyince gereksiz yere 60'dan 58'lere düşüyor ve çok gözüme batıyor bu. Belki de 30'a kadar düşüyor ama sayaç yanlış gösteriyor.
FPS sabitlemeyince de aynısı, çok kısa süreli FPS düşüyor. Tek çözüm, fanları turboya almak oldu. Böylece drop kesildi ama aklıma yatmayan bir şey var. Ben işlemcimi 3.8 GHz maks. olarak ayarladım. İşlemci normalde oyunda 78, ekran kartı da 75 civarında dolaşıyor. Turbo açınca ikisi de 66'ya düştü. Ama yine 3.8 GHz'de çalıştı. Neden FPS drop yaşamadım?
İlk çalıştırdığımda aldığım sonuç:
Ekran görüntüsü 2021-03-11 155254.png

Fanlar maksimumda aldığım sonuç:
Ekran görüntüsü 2021-03-11 214451.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun çoğu kullanıcıda var dostum aynı durumu bende yaşıyorum sürekli takılma lag oluyor konuşmalarda yarışa girerken herşey takılıyor saniyelik bunla kalmayıp kontrollerde de bir bozukluk var olması gerektiği gibi değil direksiyon normal dönmüyor update ile düzelicegine inanıyoruz hayırlısı bu sorunların hiçbirini Mmcrosoft Store'dan oynarken yaşamadım kendi adıma konuşmak gerekirse ama burda sorunlar sorun doğurdu resmen

Tekleme sayısı fazla grafikleri düşür. Oyunda çok hızlı giderken tekleme oluşur bu sorunu gidermek için grafikleri düşür.

Tekleme sayısı fazla grafikleri düşür. Oyunda çok hızlı giderken tekleme oluşur bu sorunu gidermek için grafikleri düşür.
Herşeyi en yükseğe alıp benchmark yaptım tekleme 1-2 oldu baktım herhalde düzeldi dedim yine aynı arabayla olduğum yerde dursam bile problem oluyor böyle şeyleri daha önce hiç yaşamamıştım şu anda ne görünse bile bu problem çözülmesi zor gibi duruyor en azından kullanıcılar açısından

Geri
Yukarı