Çözüldü FH5 bir anda kapanıyor ve her açılışta optimizasyon yapılıyor ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar. 2 gün öncesine kadar FH5'i normal bir şekilde sıkıntısız oynuyordum. Sonra oyunda hata vermeden çökmeler başladı. Ve oyunu her açtığımda "bilgisayarınız için optimize ediliyor" ekranı geliyor. "optimizasyon" yapıp oyunu açsa yine bir şey demeyeceğim ama o ekranda öylece kalıyor. Oyun açılırken ekranda farklı farklı resimler gösterilir, sağ altta yüklenme simgesi olur. Onlar normal çalışıyor fakat oyun açılmıyor. +100 GB oyun silip yüklemek istemiyorum. Var mıdır bir çözümü?

Ayrıca çökmeler oyunu oynarken oluyordu. Oyun açılamadığı için optimizasyon ekranında çökme olmuyor. Diğer oyunlarda böyle bir problem yok.

Sistem özellikleri:
GTX 1650 Ti
Intel i5 10300H
8 GB RAM

Not: Oyun SSD'ye kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uygulamalar ve Özellikler kısmından ayarlarını sıfırlamayı veya onarmayı deneyebilirsiniz. Genelde işe yarıyor.
Her açılışta optimizasyon yapmasının sebebi de oyunun sürekli çökerek kapanması olabilir.
Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Aklıma başka bir şey gelmedi.

Uygulamalar ve Özellikler kısmından ayarlarını sıfırlamayı veya onarmayı deneyebilirsiniz. Genelde işe yarıyor.
Her açılışta optimizasyon yapmasının sebebi de oyunun sürekli çökerek kapanması olabilir.

Çözüm
Windows kullanıcı ve Microsoft kullanıcı adında "Türkçe" karakter yok değil mi?
Var hocam.
Denerim uygun olunca.
Onar dedim hocam. Uygun olunca oyuna girip test edeceğim.
Onar seçeneği ve yönetici olarak çalıştırma işe yaramadı.
Windows kullanıcı ve Microsoft kullanıcı adında "Türkçe" karakter yok değil mi?
Kullanıcı adlarındaki Türkçe karakterler yerine İngilizce karakter koymayı deneyeceğim. İşe yaramazsa FH5'i sıfırla diyeceğim ayarlardan.

Son düzenleme:
Türkçe karakter ile pek ilgisi oldugunu düsünmüyorum, microsoft hesabınızla ilişkilendirip kendi sunucularında saklıyor kayıt dosyalarını zaten. Steam versiyonu varsa durum farklı olabilir gerçi. Onarmanın işe yaramaması üzdü. Sıfırladıktan sonra ne olacak bakalım.

Türkçe karakter ile pek ilgisi oldugunu düsünmüyorum, microsoft hesabınızla ilişkilendirip kendi sunucularında saklıyor kayıt dosyalarını zaten. Steam versiyonu varsa durum farklı olabilir gerçi. Onarmanın işe yaramaması üzdü. Sıfırladıktan sonra ne olacak bakalım.
Oyunu sıfırlayınca düzeldi hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı