FHD 360 Hz vs QHD 240 Hz

İşlemciniz darboğaz yamayacaksa ve rekabetçi FPS oyunları oynuyorsanız 360Hz ama işlemciniz çok güçlü değilse ve daha çok hiyayeli aksiyon oyunları oynuyorsanız (God of War, Witcher 3 vb.) 2K 240Hz...

FPS oyunlarını daha çok oynarım muhtemelen ama AAA oyunları oynadığım zamanda güzel bir kaliteyle oynamak istiyorum.

Biraz alakasız olacak ama 17.3 inç kullanan ve 15.6 inç kullanmış bir kullanıcı olarak 17.3 inç tavsiye etmem kesinlikle. "Neden" dersen, masaüstü gibi oluyor. Laptop tadı vermedi bana. Notebook alacaksan alacağın cihazın ağırlığı çok önemli, dikkat etmeni öneririm. Ekran kartı ve işlemcisinden sonra bence en önemli özelliği ağırlığı olabilir.

Amd Ryzen 9 6900 hx

Biraz alakasız olacak ama 17.3 inç kullanan ve 15.6 inç kullanmış bir kullanıcı olarak 17.3 inç tavsiye etmem kesinlikle. "neden" dersen, masaüstü gibi oluyor. Laptop tadı vermedi bana. Notebook alacaksan alacağın cihazın ağırlığı çok önemli, dikkat etmeni öneririm. Ekran kartı ve işlemcisinden sonra bence en önemli özelliği ağırlığı olabilir.

Hocam alacağım laptopun 15.6 inç versiyonu kalmamış o yüzden 17.3 inç alacağım.

240qhd ama 17 inçte nasıl görünür bilmiyorum küçük kalabilir.
17.3 165hz qhd kullandım (tulpar t7 v22.1). İyi bir seçim bence, masaüstünde 4k ile aynı ppi değerlerini veriyor. Ben 3060 ile kullanıyorum, dlss açıyorum single oyunlarda 960p açıyor ve güzel fps veriyor. Bu arkadaş 3070ti ile kullanacaksa fhd muazzam ölü kalır.

Geri
Yukarı