Çözüldü Fiat Uno kayış tarafından çıt çıt ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DoktorBey19

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Tıp Doktoru
Motorun sol alt tarafından çıt çıt ses geliyor. Gaza basınca geliyor, boşa salınca veya gazdan ayağımı çekince ses kesiliyor. İşaretlediğim kısmın alt tarafından geliyor ses.
Araç aküyü şarj etmiyormuş, aküyü yeni değiştirdim. Şarj dinamosu ile alakalı olabilir mi diye düşünmeye başladım.

aasfsfsf.jpg

Dosya Ekleri

• aasfsfsf.jpg
    aasfsfsf.jpg
    117,6 KB · Görüntüleme: 29
Çözüm
Şarj dinamo rulmanlarındaysa 2 rulman 150-200 TL işçilik 150 TL gibi bir şey çıkar tahminen.

Yalnız şarj etmiyor ise bobin kömür vs. uzayabilir iş.
Elektrikçiyle görüştüm, yarın 10 gibi gel dedi. Uzasın, bakımı yapılsın da. Arabaya biniyorsan bakımını mecbur yaptıracağız. Öğrenciyim ama bakımı eksik etmem :D

Edit: Bugün sanayiye gittim, 2 usta baktı ikisi de egzoz manifoldundan kaçırıyor dedi. Manifolt contası değişecekmiş.
Alternatör problemi gibi geldi hocam.

Motorun sol alt tarafından çıt çıt ses geliyor. Gaza basınca geliyor, boşa salınca veya gazdan ayağımı çekince ses kesiliyor. İşaretlediğim kısmın alt tarafından geliyor ses.
Araç aküyü şarj etmiyormuş, aküyü yeni değiştirdim. Şarj dinamosu ile alakalı olabilir mi diye düşünmeye başladım.

Eki Görüntüle 1595832

Çok büyük ihtimalle şarj dinamosunun rulmanlarından. Kitleyip kayış koparmadan şarj dinamosunun rulmanlarına baktırın derim.

Bir ihtimal triger gergi bilyasından da geliyor olabilir.

Fotoğraf temsilidir, aracıma ait değildir.

Triger setinden geliyor olabilir mi? En son kaç km de triger değişti?
Ocak ayında triger değişti.

Çok büyük ihtimalle şarj dinamosunun rulmanlarından. Kitleyip kayış koparmadan şarj dinamosunun rulmanlarına baktırın derim.
Araç yatıyor, cuma günü götüreceğim. Masrafı çok olur mu sizce ?

Alternatör problemi gibi geldi hocam.
Elektrik ustasına göstereceğim, pahalı mıdır bu parça ?

Şarj dinamo rulmanlarındaysa 2 rulman 150-200 TL işçilik 150 TL gibi bir şey çıkar tahminen.

Yalnız şarj etmiyor ise bobin kömür vs. uzayabilir iş.
Elektrikçiyle görüştüm, yarın 10 gibi gel dedi. Uzasın, bakımı yapılsın da. Arabaya biniyorsan bakımını mecbur yaptıracağız. Öğrenciyim ama bakımı eksik etmem :D

Edit: Bugün sanayiye gittim, 2 usta baktı ikisi de egzoz manifoldundan kaçırıyor dedi. Manifolt contası değişecekmiş.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı