Fiat UNO ön sol fren rekoru değiştirmek

mk123

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Fiat UNO ön sol fren rekorumun değişmesi veya tekrar yapılması gerektiğini ustam söyledi de. Sorduğum parçacı da yok dedi. Sanırım bu fren hortumunun bir parçası paslanmış olduğu için sökememiş. Ölçüsünü alıp tornadan geçmesi gerektiğini söyledi ya da alınması lazım dedi. İstanbul içinde önerebileceğiniz yer var mı?

Burada cevaplayacak kişi bulmanız zor.

Fren rekoru dediğiniz kısım fren hortumunun bağlandığı nokta, parçacılarda kolayca bulunacaktır bence. Bu kadar uğraşmak yerine yeni parçayı siz bulup alın bir ustaya taktırın bence.

O şekilde yapmayı düşünüyorum. Muayene öncesi gerginlik biraz var önceki sahipleri de sanırım arabayla ilgilenmemiş. En son haliyle arabamı daha da sevdim. Ama fren olayı biraz canımı sıktı. Bir de el freni eğimli veya dik yerde 1 kez çekince biraz kayıyor ama peşinden indirip tekrar çekince sabit tutuyor. El freni balatasıyla mı ilgili yoksa el freni telinin sıkılması mı lazım?

O şekilde yapmayı düşünüyorum. Muayene öncesi gerginlik biraz var önceki sahipleri de sanırım arabayla ilgilenmemiş. En son haliyle arabamı daha da sevdim. Ama fren olayı biraz canımı sıktı. Bir de el freni eğimli veya dik yerde 1 kez çekince biraz kayıyor ama peşinden indirip tekrar çekince sabit tutuyor. El freni balatasıyla mı ilgili yoksa el freni telinin sıkılması mı lazım?
Sağ sol fren telinden şüpheleniyorum. Bizim Alfa 147'de gibi gibi benzer sorun var. El frenini çekince geri düşüyor tekrar çekince sorun çözülüyor. Bir kaç yere gittik sağ sol el freni telinin değişmesi lazım dediler. Çok pahalı bir şey değil.

Geçtiğimiz cumartesi topkapı sanayi sitesine ve akınsallar sanayi sitesine gittim hiçbir usta sökmeye yanaşmadı hortumcu buldum ama parçayı sökecek kimse bulamadım. Muayene zamanı geldikçe geriliyorum. Fren balatalarını değiştirdim ancak sol ön fren hortumu paslandığı için kırarak çıkartmam lazım belirtti ustam. Ya yenisi ya da tornadam geçmesi lazım ölçüleri alınarak dedi ama yaptıracak kimse bulamadım.

Geri
Yukarı