Fiber 24 VDSL 24 nakil cayma bedeli

Sagokey019

Hectopat
Merhabalar,

Şimdi ben TTNET fiber 24 Mbps kullanırken taşınacağım yerde VDSL 24 Mbps'ten devam edileceğini söylediler. Ben de iptal etmek istediğimde 2000 TL cayma bedeli istendi. İptal edemedim. Nakili Online eğitim başladığından gerçekleştirmek zorunda kaldım. Tüketici hakem heyetine başvurdum konuyla alakalı. Normalde aynı nitelikte hizmet sunulamazsa cayma bedeli ödemeden iptal sağlanabiliyor. Lakin fiber 24 ile VDSL 24 aynı ise aynı nitelikte hizmet oluyorsa neden böyle bir olay var. Ben fiber teknoloji için sözleşme imzaladım fiber almak istiyorum. Arada küçük farklar oluyormuş ama bu küçük farklar benim için önemli belki? Sonuçta aynı hizmet değil. Bu benim görüşüm tabii ki.

Sorum şu tüketici hakem heyeti en son savunma istedi TTNET'ten. Sizce ben haklı çıkar mıyım? Haklı mıyım bu konuda. Yani Türk Telekom bana aynı nitelikte hizmet verdiğini söylüyor. Ben de bunun böyle olmadığını düşünüyorum. Fiber VDSL ping değerleri ve download yaparken fark ediyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Şimdi ben TTNET fiber 24 Mbps kullanırken taşınacağım yerde VDSL 24 Mbps'ten devam edileceğini söylediler. Ben de iptal etmek istediğimde 2000 TL cayma bedeli istendi. İptal edemedim. Nakili Online eğitim başladığından gerçekleştirmek zorunda kaldım. Tüketici hakem heyetine başvurdum konuyla alakalı. Normalde aynı nitelikte hizmet sunulamazsa cayma bedeli ödemeden iptal sağlanabiliyor. Lakin fiber 24 ile VDSL 24 aynı ise aynı nitelikte hizmet oluyorsa neden böyle bir olay var. Ben fiber teknoloji için sözleşme imzaladım fiber almak istiyorum. Arada küçük farklar oluyormuş ama bu küçük farklar benim için önemli belki? Sonuçta aynı hizmet değil. Bu benim görüşüm tabii ki.

Sorum şu tüketici hakem heyeti en son savunma istedi TTNET'ten. Sizce ben haklı çıkar mıyım? Haklı mıyım bu konuda. Yani Türk Telekom bana aynı nitelikte hizmet verdiğini söylüyor. Ben de bunun böyle olmadığını düşünüyorum. Fiber VDSL ping değerleri ve download yaparken fark ediyor diye biliyorum.
Fiyat indirimi veya hız yükseltmesi talep edin hocam. Nasıl olsa fiber ile VDSL aynı nitelikte değil.

Fiyat indirimi veya hız yükseltmesi talep edin hocam. Nasıl olsa fiber ile VDSL aynı nitelikte değil.
Hocam vdsl 24 ile fiber 24 aynı fiyat diyorlar.Hız yükseltmesi de yapacaklarını sanmıyorum.Ayrıca Türk Telekomun 100 Mpbs internetine Superonline 24 ü tercih ederim.Zorunda olmasam bulaşmazdım bu Türk Telekoma.

Benim korkum aynı hızda deyip de Tüketici Hakem Heyetinden olumsuz sonuç çıkması.

Yönetmelikte geçen ifade tam olarak " aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda" size teklif edilen hizmet aynı nitelikte değil. Fiber ile turbo indir vs gibi ek hizmetleri ücretini ödeyerek 24 saatliğine satın alabiliyor ve hızını 100 mbit'lere çıkarabiliyorsunuz. Bu sebeple THH lehinize bir karar vermesi gerekiyor. Ancak üstünkörü bir inceleme ile aynı hızı alıyormuş işte deme ihtimalleride mevcut. Bu durumda THH kararına karşı 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine kararın iptali için dava açabilir ve dosyası alanında uzman bir bilirkişiye göndererek lehe bir rapor ile davayı kazanabilirsiniz. Ancak umarım iş bu kadar uzamaz ve lehe bir sonuç gelir. Aynı nitelikte hizmet almadığınız müddetçe aynı hızı almak sizi sözleşmeye devam ettirme mecburiyetinde bırakmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı