Fiber altyapı başka odadan kablo çekmek

Puroesy

Kilopat
Daha fazla  
Oturduğum evde fiber altyapı var fakat şöyle bir sorun var. Fiber altyapının geldiği tek yer salon ve kendi odamda fiber girişi yok. Ailem görünür bir şekilde kablo çekmeme izin vermiyor odalar birbirine uzak olduğu için. Öncelikle evin koridorunda sanırım uydular için bir yer var aynı zamanda telefon girişleri var buradan fiber kablosu geçer mi? Bir şekilde kablo kanallarının içinden kendi odama elektrikçi yardımı ile kablo çekebilir miyim? Masrafı ne kadar olur? (odalar birbirinden uzak) fiber altyapımın türü FTTB mi? Bu kadar kablo istememin sebebi oyunlarda çok fazla ping dalgalanma sorunu olması ping saniyelik 20'den 200'lere vesaire çıkıyor. (uydu kutusunun ve fiber altyapının olduğu odadaki buatın görüntüsü aşağıda.)

Dosya Ekleri

• fiber girişinin olduğu yerin üstündeki buat.jpg
    fiber girişinin olduğu yerin üstündeki buat.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 229
  • uydu kutusu.jpg
    uydu kutusu.jpg
    195,6 KB · Görüntüleme: 218
  • her odada olan girişl.jpg
    her odada olan girişl.jpg
    42,8 KB · Görüntüleme: 228
  • fiber girişi.jpg
    fiber girişi.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 228
Fotoğrafta FTTH kablosu göremedim. O uydu kabloları ile internet almıyorsanız (Kablonet) internetiniz FTTB olabilir. CAT kablosu ile geliyor. Dediğiniz işi elektrikçiler yapıyor(tabi duvar iç tesisatı uygunsa) fakat ücretini bilmiyorum.

Fotoğrafta FTTH kablosu göremedim. O uydu kabloları ile internet almıyorsanız (Kablonet) internetiniz FTTB olabilir. CAT kablosu ile geliyor. Dediğiniz işi elektrikçiler yapıyor(tabi duvar iç tesisatı uygunsa) fakat ücretini bilmiyorum.
Hayır uydudan internet almıyorum. O zaman bir elektrikçiyle konuşayım. Eğer ücretler konusunda fikri olan varsa yazarsa sevinirim.
Evet FTTB. Elektrikçi çekebilir ama biraz kırma olabilir. Ücret konusunda bir fikrim yok.
Biraz zorlanır gibi elektrikçi ayrıyeten fiber kablolarda ek alma vesaire olmuyor değil mi ?

Dosya Ekleri

• IMG_20210821_173449.jpg
    IMG_20210821_173449.jpg
    52,5 KB · Görüntüleme: 166
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı