Fiber altyapı başvuru ücreti

Spooderman

Hectopat
Daha fazla  
Bizim evin yakınlarında fiber daireler var ve ben de başvurmak istiyorum. Başvuru onaylanırsa masrafı ne kadar oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim evin yakınlarında fiber daireler var ve ben de başvurmak istiyorum. Başvuru onaylanırsa masrafı ne kadar oluyor?

Ben başvurdum onaylandı ve şu an apartmanımda fiber altyapı var ve herhangi bir ücret ödemdim ücret ödenmemesi gerekiyor diye biliyorum.

Eğer onaylanırsa sizin için pek bir masraf olmayacak. Bütün işlemler firma tarafından karşılanacak. Keza bugün binadan, dairelere fiber kablo çekimi yaptı TT. 200-300 metre fiber harcadılar belki. Tek kuruş ücret almadılar. Ama binaya kutu takıldıktan sonra falan size kabloyu verip elektrikçiye çektirin diyebilirler o da maksimum 200-300 TL falan tutar. Ama yine aynı şekilde bana yapılan işlem gibi ücret almayabilirler. Apartman yöneticiniz ile bu işlere girişmeden önce konuşun ve izah edin. Böyle böyle hızlı internet gelecek. Herkese yapmıyorlar şanslıyız falan, hatta canlı derslere giremiyorum bu internetle deyip acındırın da sıkıntı çıkarmasın ekiplere. Zira binayı inletiyorlar fiber çekilirken. Hilti ile baştan sona deliyorlar binayı.
FE4AD7B6-B51E-417F-A20D-890C31082A01.jpeg

İstanbul'da üç katlı daireye çekerler mi?
Evet çekerler. Bizim de 3 katlı ve 6 daire. Artık TT fiber kutuları üzerinden hizmet verecek çoğu yere. Öyle ki çok büyük kolaylık sağlıyor. Müdürlüğüne göre başvuran kişiye 2 günde bile çekip bitirebilirler. Fiber ek kutusunun altına kabloyu çaktımı ve sizin binaya verdi mi bitmiştir iş. Örnek fiber ek kutusunu bırakıyorum.
1BBDAD0E-143F-4939-81A7-BFC5632DAE4A.jpeg

Bizim evde ADSL altyapı var ve evin yakınında turuncu internet kabloları var. Acaba bu kablolar fiber kabloları mı, eğer fiber kabloları ise altyapı başvurusu nasıl yapılır?(Türk Telekom kullanıyorum)

Geri
Yukarı