Çözüldü Fiber altyapı olmamasına rağmen evde fiber optik kablo var

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

F16C

Decapat
Makaleler
2
Yeni eve taşındım ve internetimi aktifleştirmek için Türk Telekom'a ulaştım. Adresimde sorguladığım kadarı ile 50Mbps altyapı var. Adresime interneti taşıdıklarını söylediler. Prize modemi taktım ancak herhangi bir şekilde internet alamadım. Başka bir odada ise üzerinde f/o kısaltması olan yün bir kablo var. Normalde internet için sanırım ama priz kırık ve kablo ekteki gibi dışarı sarkıyor. Modemi buraya bağlayabileceğimi sanmıyorum ama paylaşmak istedim. Modemi takarken yapmam gereken ekstra bir işlem var mı yoksa TT ekibine mi ihtiyacım var.

1632154520253855782623251001574.jpg

@Yener K.

Son düzenleme:
Çözüm
Aynı durumu ben de yaşadım. VodafoneNET dışında sanırım bir tek Superonline orada fiber verebiliyor. Ama ben denemedim. Diğer operatörler bana en fazla 35 veriyordu.

Şu an 24 aylık 140₺ statik ip dahil sözleşmeli olarak 200Mbps download 20Mbps upload kullanıyorum.

O altyapının adı da GPON Fiber. Teorik olarak yaklaşık 4-5 Gbps destekliyor. Ama tabi bağlandığı diğer uçtaki sunucunun desteği de önemli.

Velhasıl, telekom sözleşmesini iptal ettirebilirseniz fiyatlar daha da artmadan 24 aylık sözleşme imzalayın derim. 100Mbps paketleri de 20Mbps upload veriyor. Yanlış hatırlamıyorsam 400₺ kadar da diğer operatör cayma bedeli karşılıyorlar.
Yeni eve taşındım ve internetimi aktifleştirmek için Türk Telekom'a ulaştım. Adresimde sorguladığım kadarı ile 50Mbps altyapı var. Adresime interneti taşıdıklarını söylediler. Prize modemi taktım ancak herhangi bir şekilde internet alamadım. Başka bir odada ise üzerinde f/o kısaltması olan yün bir kablo var. Normalde internet için sanırım ama priz kırık ve kablo ekteki gibi dışarı sarkıyor. Modemi buraya bağlayabileceğimi sanmıyorum ama paylaşmak istedim. Modemi takarken yapmam gereken ekstra bir işlem var mı yoksa TT ekibine mi ihtiyacım var.

Eki Görüntüle 1169912

@Yener K.
Yemişler seni başgan fiber değil o. Fiber kablosu çok kalın detaylı oluyor.

Artı -6 Eksi
F/O yazısı yüzünden fiber diye düşündüm daha kimse bakmadı. Eğer İnternet kablosu olduğu kesinse bunu tamir edip nasıl kullanabilirim?

Yemişler seni başgan fiber değil o. Fiber kablosu çok kalın detaylı oluyor.
Hocam o fiber değil.
Yanlıs bilgilendirmeyin. Resimdeki kablo Vodafone'a ait fiber optik kablodur. Üstünde yazan F/O fiber optik anlamına gelir. Büyük ihtimal daire içine müteahhit kabloları çekmiş ama binaya henüz altyapı gelmemiş bina yeni olduğundan dolayı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı