Fiber altyapıda 73 Mbps nasıl alınır?

68055

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar, internet hızımın dengesizliği yüzünden altyapımdan şüphelendim. Aklımda fiber olmadığı vardı. Ama kullandığım internet Turkcell Superonline tarafından verilen fiber internet, eminim. Hız sorgulayım dedikten sonra maksimum 73 Mbps'yi gördüm. Yurt dışında aynı fiber ile Gbps hız alanlar var iken ben nasıl 73 Mbps alıyorum? Açıklarsanız sevinirim.

TurkNet: 50 Mbps.

NetSpeed & Milleni: 73.

Arkadaşlar, internet hızımın dengesizliği yüzünden altyapımdan şüphelendim. Aklımda fiber olmadığı vardı. Ama kullandığım internet Turkcell Superonline tarafından verilen fiber internet, eminim. Hız sorgulayım dedikten sonra maksimum 73 Mbps'yi gördüm. Yurt dışında aynı fiber ile Gbps hız alanlar var iken ben nasıl 73 Mbps alıyorum? Açıklarsanız sevinirim.

TurkNet: 50 Mbps.

NetSpeed & Milleni: 73.

Fiber değil VDSL altyapıdasın. Dairene veya apartmanındaki erişim kabinine kadar fiberoptik kablo gelmiyorsa fiber internet hızından faydalanamazsın.

Fiber değil VDSL altyapıdasın. Dairene veya apartmanındaki erişim kabinine kadar fiberoptik kablo gelmiyorsa fiber internet hızından faydalanamazsın.

Hocam bildiğim VDSL'de sadece modem olur bende yanda bu kutudan var.
Bağlamak için gelen abiye sorduğumda fiber için demişti o kutu.

Dosya Ekleri

• IMG_20210420_133858676.jpg
    IMG_20210420_133858676.jpg
    154,4 KB · Görüntüleme: 58
Bunların dışında yurt dışı ile kıyaslama yapmamalısın. Altyapı kullandıkları kablo kalitesi vs bir sürü etken var. Şu anda Santralden evindeki modeme kadar fiber kablo ile gelsen daha Ana hatlara yakın değilse santraller. Max 100 Mbit alabiliyorsun. Oysaki yurt dışında mesafe fark etmeksizin. Aynı koşullarla fiber taşıyan kablolarda 4-5 gbit hız veriyorlar.

Superonline altyapısındaysan neden TurkNet'in altyapı hızına bakıyorsun?
100Mbps'e kadar Turkcell ve Kablonet ile alabilirsin. 100'ün üstüne kolay kolay veren firma yok.

Hocam Superonline altyapı hız sorgulama yok diye biliyorum. Alabileceğim maksimum hıza bakıyorum. Yani param olsa en fazla kaç Mbps alabilirim diye. Paketimi değiştirmeyi düşünmüyorum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı